Նշանակվել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի նոր գործադիր տնօրեն
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի (ՀԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգային առաջին հարցով քննարկվել և հաստատվել են ՀԶՀ 2016թ. ֆինանսական և գործունեության հաշվետվությունները:... մանրամասն »
Վարչապետին ներկայացվել են Արմավիրի և Վայոց ձորի մարզերի համայնքների զարգացման ծրագրեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Արմավիրի և Վայոց ձորի մարզերի համայնքների հնգամյա զարգացման լավագույն ծրագրերը: Կառավարության ղեկավարին ներկայացվել են ձեռնարկատիրական բնույթի զարգացման տարբեր ծրագրեր, որոնք... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյին, ով Հայաստանում է գտնվում «Սանկտ Պետերբուրգի օրերը Երևանում» ծրագրի շրջանակում: Վարչապետը կարևորել է հայ-ռուսական ապակենտրոնացված համագործակցության հետևողական... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-բուլղարական տնտեսական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Բուլղարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիևային: Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է միջպետական հարաբերությունները խորացնելու հարցում: Կարեն Կարապետյանը կարևորել է տնտեսական... մանրամասն »
Քննարկվել են ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության ոլորտի պետական կառավարմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության ոլորտի պետական կառավարմանը վերաբերող հարցեր: Վարչապետին վերլուծություն է ներկայացվել ընդերքի երկրաբանական... մանրամասն »
Կայացել է տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի նիստ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգի առաջին հարցով խորհուրդը քննարկել և հավանություն է տվել Կրթության և գիտության նախարարության կրթության տեսչական մարմին... մանրամասն »

Назначен новый исполнительный директор Фонда развития Армении
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось очередное заседание Совета попечителей Фонда развития Армении. В рамках первого вопроса повестки дня были обсуждены и утверждены финансовый отчет и отчет о деятельности... подробности »
Премьер-министру представлены программы развития общин Армавирской и Вайоц Дзорской областей
В ходе состоявшегося у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены лучшие пятилетние программы развития общин Армавирской и Вайоц Дзорской областей. Главе Правительства были представлены различные программы развития предпринимательского... подробности »
Карен Карапетян принял губернатора Санкт-Петербурга
Премьер-министр Карен Карапетян принял губернатора Санкт-Петербурга Георгия Полтавченко, который находится в Армении в рамках программы «Дни Санкт-Петербурга в Ереване». Премьер-министр указал на важность последовательного развития армяно-российского... подробности »
Обсуждены вопросы развития армяно-болгарских экономических связей
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Болгарии в Армении Марию Павлову Цоцоркову-Каймакчиеву. Премьер-министр отметил, что Армения заинтересована в углублении межгосударственных отношений. Карен Карапетян указал на важность... подробности »
Обсуждены вопросы государственного управления сферой геологических изучений
В ходе состоявшегося сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены вопросы государственного управления сферой геологических изучений. Премьер-министру был представлен анализ организации работ по геологическому изучению недр, формирования... подробности »
Состоялось заседание Совета по координации инспекционных реформ
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета по координации инспекционных реформ. В рамках первого вопроса повестки дня Совет рассмотрел и одобрил проект создания инспекционного органа по вопросам... подробности »