Հինգշաբթի, 27 Ապրիլի 2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքաշինության պետական կոմիտեում կառուցապատող կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ հերթական հանդիպմանը քննարկել է կառուցապատման գործընթացների խթանմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, զեկուցվել են... մանրամասն »
«Անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ արդիականացնել նորմատիվատեխնիկական դաշտը». ՀՀ վարչապետը Քաղաքաշինության պետական կոմիտեի աշխատակազմի հետ քննարկել է ոլորտի խնդիրներն ու լուծումները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքաշինության պետական կոմիտե, ղեկավար կազմի հետ քննարկել գերատեսչության առջև դրված խնդիրները, լուծման տարբերակներն ու ծրագրերը: Վարչապետին զեկուցվել է Հայաստանի Հանրապետությունում... մանրամասն »
Կկանոնակարգվեն վարչական իրավախախտումների հետ կապված իրավահարաբերությունները
Այսօր տեղի ունեցած ՀՀ կառավարության հերթական նիստին ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը,  մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Գործադիրի հավանությանն է արժանացել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի նախագիծը: Նախագիծը... մանրամասն »
ՊԵԿ-ի կողմից իրականացվող վերահսկողական աշխատանքները կրել են զուտ նախազգուշական բնույթ և մինչ օրս որևէ տնտեսվարող չի տուգանվել
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետն անդրադարձել է տոնավաճառներում առևտրային գործունեությամբ զբաղվող ձեռներեցների կողմից բարձրացված և նրանց հուզող... մանրամասն »

Четверг, 27 Апрель 2017
Премьер-министр Карен Карапетян в Государственном комитете по градостроительству при Правительстве РА во время очередной встречи с представителями организаций-застройщиков обсудил вопросы, касающиеся стимулирования процессов застройки. В частности, было доложено... подробности »
Премьер-министр РА с аппаратом Государственного комитета по градостроительству обсудил проблемы сферы и их решения: «Необходимо максимально быстро провести актуализацию нормативно-технического поля»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил Государственный комитет по градостроительству при Правительстве РА, обсудил с руководящим составом поставленные перед ведомством задачи, варианты их решения и программы. Премьер-министру доложили о работах,... подробности »
Осуществляемые Комитетом госдоходов надзорные работы носили сугубо предупредительный характер и по сей день ни один хозяйствующий субъект не оштрафован
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр коснулся поднятых занимающимися торговой деятельностью на ярмарках предпринимателями и волнующих их... подробности »