Շաբաթ, 22 Ապրիլի 2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Երևանի կառուցապատմանն ու շինարարության ոլորտի խթանմանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել «Հին Երևան» կառուցապատման... մանրամասն »
«Պետք է համարձակորեն որակ փոխենք». Վարչապետը հանդիպել է ֆերմերների հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարությունում հանդիպել է ֆերմերային տնտեսությունների մի շարք ներկայացուցիչների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում առկա խնդիրները, զարգացման ուղիներն ու իրականացվող ծրագրերը: Վարչապետը նշել է, որ ՀՀ... մանրամասն »
2017-ի առաջին եռամսյակում արձանագրվել են տնտեսական հուսադրող ցուցանիշներ. Վարչապետն այցելել է Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարություն
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարություն, քննարկել տնտեսության տարբեր ճյուղերում զարգացման ընթացքին, արձանագրված տնտեսական ցուցանիշներին, ներդրումների ներգրավմանը, բիզնես միջավայրի բարելավմանը և այլ ուղղություններով... մանրամասն »

В Правительстве обсуждены программы застройки Еревана
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ряд вопросов, относящихся к сфере застройки и строительства Еревана. Была затронута реализация инвестиционной программы застройки «Старый... подробности »
Премьер-министр встретился с фермерами: «Мы должны смело изменить качество»
Премьер-министр Карен Карапетян в Правительстве встретился с рядом представителей фермерских хозяйств. В ходе встречи были обсуждены имеющиеся в сфере сельского хозяйства проблемы, пути развития и осуществляемые программы. Премьер-министр отметил, что Министерство... подробности »
Премьер-министр посетил Министерство экономического развития и инвестиций: в первом квартале 2017 года зафиксированы обнадеживающие экономические показатели
Премьер-министр Карен Карапетян посетил Министерство экономического развития и инвестиций, обсудил ряд вопросов, касающихся хода развития различных сфер экономики, зафиксированных экономических показателей, привлечения инвестиций, улучшения бизнес-среды и работ,... подробности »