Կարեն Կարապետյանը ՎԶԵԲ-ի և «Ամբեր Կապիտալ»-ի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է նորաստեղ հիմնադրամի գործունեության ուղղությունները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի և «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ-ի) կողմից ստեղծվող մասնավոր... մանրամասն »
Սեմ Սիմոնյանը կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել Բարձրագույն կրթության միջբուհական կենտրոնի ստեղծման ծրագիրը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնադիր Սեմ Սիմոնյանին: Զրուցակիցները քննարկել են Բարձրագույն կրթության միջբուհական կենտրոնի ստեղծման ծրագրին առնչվող հարցեր: Կարեն Կարապետյանը կարևորել է բարձրագույն... մանրամասն »
Վարչապետը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնականի հետ քննարկել է բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնական, ՄԱԶԾ ադմինիստրատորի օգնական, Ռազմավարության և ծրագրային աջակցոթյան բյուրոյի տնօրեն Մագդի Մարտինես-Սոլիմանին: Հանդիպմանը քննարկվել են Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի և ՄԱԶԾ-ի միջև... մանրամասն »

Вторник, 21 Март 2017
Карен Карапетян обсудил с представителями ЕБРР и «Амбер Капитал»-а направления деятельности новосозданного фонда
Премьер-министр Карен Карапетян принял представителей Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) и компании «Амбер Капитал». На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности создаваемого Республикой Армения и ЕБРР частного акционерного... подробности »
Сэм Симонян представил Главе Правительства программу создания Межвузовского центра высшего образования
Премьер-министр Карен Карапетян принял учредителя центра креативных технологий «Тумо» Сэма Симоняна. Собеседники обсудили вопросы, касающиеся программы создания Межвузовского центра высшего образования. Карен Карапетян отметил важность осуществления реформ... подробности »
Премьер-министр обсудил с помощником Генерального секретаря ООН вопросы осуществления реформ
Премьер-министр Карен Карапетян встретился с помощником Генерального секретаря ООН, помощником администратора ПРООН, директором Бюро по стратегии и программной поддержке Магди Мартинесом-Солиманом. На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся дальнейшего... подробности »