Կառավարությունում քննարկվել է Գյումրիի Կումայրի պատմական կենտրոնի զարգացման ծրագրի ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել է Գյումրիի Կումայրի պատմական կենտրոնի զարգացման ծրագրի ընթացքը: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը տեղեկացրել է, որ այսօր տեղի ունեցած ԿԲ խորհրդի նիստում... մանրամասն »
«Եկեք ուղղակի թևերներս քշտենք, սկսենք աշխատել». ՀՀ վարչապետը հանդիպել է ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և հյուպատոսական հիմնարկների ղեկավարներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Արտաքին գործերի նախարարության կենտրոնական ապարատի, ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և հյուպատոսական հիմնարկների ղեկավարների հավաքի մասնակիցների հետ քննարկել է Հայաստանի արտաքին տնտեսական քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր:... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Եվգենի Կասպերսկիին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Կասպերսկի լաբորատորիա» ընկերության հիմնադիր, գլխավոր տնօրեն Եվգենի Կասպերսկիին: Վարչապետը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է զարգացնելու և խորացնելու համագործակցությունը «Կասպերսկի լաբորատորիա»-ի հետ և... մանրամասն »
Մարտահրավերները պահանջում են լինել խելացի և կիրթ. Կարեն Կարապետյանն ուսանողներին հանձնել է կրթաթոշակի հավաստագրեր
Հանրապետության բուհերի 745 ուսանող Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի (ՀԵՀ) կողմից ստացել է ուսման վարձի փոխհատուցման հավաստագիր։ Հավաստագրերն ուսանողներին է հանձնել վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։ Երիտասարդական հիմնադրամը պետական բուհերի բակալավրիատի առկա ուսուցման... մանրամասն »

В Правительстве обсужден ход реализации программы развития исторического центра Гюмри – Кумайри
На состоявшемся сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна рабочем совещании был обсужден ход реализации программы развития исторического центра Гюмри – Кумайри. Заместитель Председателя Центрального банка РА Нерсес Ерицян проинформировал, что на состоявшемся... подробности »
Премьер-министр РА встретился с руководителями дипломатических представительств и консульских учреждений РА: «Давайте просто засучим рукава, начнем работать»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня с участниками сбора центрального аппарата Министерства иностранных дел РА, руководителями дипломатических представительств и консульских учреждений РА обсудил вопросы внешнеэкономической политики Армении. Премьер-министр... подробности »
Премьер-министр принял Евгения Касперского
Премьер-министр Карен Карапетян принял учредителя, генерального директора компании «Лаборатория Касперского» Евгения Касперского. Премьер-министр отметил, что Правительство РА заинтересовано в развитии и углублении сотрудничества с «Лабораторией... подробности »
Карен Карапетян вручил студентам сертификаты на стипендию: вызовы требуют быть умными и образованными
745 студентов вузов республики получили от Молодежного фонда Армении (МФА) сертификат на компенсацию платы за обучение. Сертификаты студентам вручил Премьер-министр Карен Карапетян. Молодежный фонд осуществляет программу компенсации платы за обучение для проходящих... подробности »