Երեքշաբթի, 28 Մարտի 2017
Պաշտոնական այցով Թուրքմենստանում գտնվող ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Ղիպչակ գյուղում գտնվող անկախ Թուրքմենստանի առաջին նախագահ Սափարմուրատ Նիյազովի դամբարան՝ հարգանքի տուրք մատուցել նրա հիշատակին: Կառավարության ղեկավարն եղել է «Թուրքմենբաշի Ռուխի»... մանրամասն »
Վարչապետն Աշխաբադում հանդիպել է Թուրքմենստանի նախարարների կաբինետի անդամների հետ
Պաշտոնական այցով Թուրքմենստանում գտնվող ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Աշխաբադում հանդիպել է Թուրքմենստանի կառավարության անդամներին՝ նախարարների կաբինետի ղեկավարի տեղակալ Դադեբայ Ամանգելդիևի գլխավորությամբ: Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ հայկական կողմից... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը և Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը քննարկել են հայ-թուրքմենական տնտեսական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Թուրքմենստան: Վարչապետին Թուրքմենստանի նախագահի նստավայրի ընդունելությունների պալատում ընդունել է Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը: Թուրքմենստանի նախագահը ողջունելով ՀՀ կառավարական... մանրամասն »

Завершился официальный визит Премьер-министра РА Карена Карапетяна в Туркменистан
Находящийся с официальным визитом в Туркменистане Премьер-министр РА Карен Карапетян посетил находящийся в селе Кипчак мавзолей первого Президента независимого Туркменистана Сапармурата Ниязова и отдал дань уважения его памяти. Глава Правительства посетил мечеть... подробности »
Карен Карапетян в Ашхабаде встретился с членами Кабинета министров Туркменистана
Находящийся с официальным визитом в Туркменистане Премьер-министр РА Карен Карапетян в Ашхабаде встретился с членами Правительства Туркменистана во главе с Заместителем Председателя Кабинета министров Дадебаем Амангелдиевым. Собеседники выразили убежденность, что... подробности »
Карен Карапетян и Гурбангулы Бердымухамедов обсудили ряд вопросов армяно-туркменского экономического сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян с официальным визитом прибыл в Туркменистан. Во дворце приемов резиденции Президента Туркменистана Премьер-министра принял Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов. Приветствуя правительственную делегацию РА в Ашхабаде,... подробности »