Չորեքշաբթի, 28 Սեպտեմբերի 2016
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության և սպառողների շահերը ներկայացնող մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին: Վարչապետը նշել է, որ նման ձևաչափով հանդիպումների նպատակն է հասկանալ՝ ինչ... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայաստանյան առաքելության ղեկավար Հոսեյն Սամիեիի գլխավորած պատվիրակությանը: ՀՀ վարչապետը և ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարը քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը, Հայաստանի տնտեսության... մանրամասն »
Վարչապետը գործարարների հետ քննարկել է գործարար միջավայրի բարելավմանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության (ՀԱԳՄ) անդամներին: Վարչապետը նշել է, որ ակնկալում է գործարարներից լսել բիզնեսի զարգացմանը խոչընդոտող խնդիրներն ու մտահոգությունները և միաժամանակ առաջարկել է ներկայացնել... մանրամասն »
Վարչապետը Սպորտի և երիտասարդության, Բնապահպանության, Առողջապահության, Մշակույթի և Էկոնոմիկայի նախարարությունների աշխատակազմերին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ սպորտի և երիտասարդության, ՀՀ բնապահպանության, ՀՀ առողջապահության, ՀՀ մշակույթի և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունների աշխատակազմերին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարներին: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ սպորտի և երիտասարդության... մանրամասն »

Глава Правительства принял представителей ряда общественных организаций
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял представителей Республиканского союза работодателей Армении и ряда общественных организаций, представляющих интересы потребителей. Премьер-министр отметил, что цель встреч в подобном формате – понять, какие... подробности »
Премьер-министр принял делегацию армянской миссии МВФ
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию, возглавляемую руководителем армянской миссии Международного валютного фонда Хосейном Самие. Премьер-министр РА и руководитель армянской миссии МВФ обсудили вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества,... подробности »
Премьер-министр обсудил с предпринимателями вопросы улучшения бизнес-среды
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял членов Союза промышленников и предпринимателей Армении (СППА). Премьер-министр отметил, что ожидает услышать от предпринимателей о препятствующих развитию бизнеса проблемах и озабоченностях и одновременно предложил... подробности »
Премьер-министр представил аппаратам министерств спорта и по делам молодежи, охраны природы, здравоохранения, культуры и экономики новоназначенных министров
Премьер-министр Карен Карапетян представил аппаратам министерств спорта и по делам молодежи РА, охраны природы РА, здравоохранения РА, культуры РА и экономики РА новоназначенных министров. Премьер-министр поблагодарил бывшего Министра спорта и по делам молодежи РА... подробности »