Ուրբաթ, 31 Հուլիսի 2015
Կառավարությունում այսօր ստորագրվել է «Հայաստան-Միացյալ ազգերի կազմակերպություն. 2016-2020 թթ. Զարգացման աջակցության ծրագիր»-ը: Փասաթղթուղը ստորագրել են ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը և Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող պարոն Բրեդլի Բուզետտոն: Ծրագրի ստորագրման... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է «Սփյուռք ամառային դպրոց-2015» ծրագրի մասնակիցներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում հյուրընկալել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Սփյուռք ամառային դպրոց-2015» ծրագրի մասնակիցներին: Դպրոցը կազմակերպվում է սփյուռքի հայ համայնքներում ազգային ինքնության պահպանմանն ու հզորացմանը,... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել ՀՀ կայուն զարգացման ազգային խորհրդի նիստ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ կայուն զարգացման ազգային խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգային հարցերից անցնելուց առաջ վարչապետ Աբրահամյանը դիմելով խորհրդի անդամներին՝ նշել է, որ այս տարի ՄԱԿ-ն ամփոփում է իր կողմից... մանրամասն »

Между Правительством РА и ООН подписана новая пятилетняя программа сотрудничества
В Правительстве сегодня подписана программа «Армения – Организация Объединенных Наций: содействие развитию на 2016-2020 годы». Документ подписали Премьер-министр РА Овик Абраамян и Постоянный координатор ООН в Армении господин Бредли Бусетто. В ходе церемонии... подробности »
Премьер-министр принял участников программы «Летняя школа Диаспора-2015»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в зале заседаний Правительства РА принял участников программы Министерства диаспоры РА «Летняя школа Диаспора-2015». Школа организуется с целью содействия сохранению и укреплению национальной самобытности в армянских общинах... подробности »
Состоялось заседание Национального совета по устойчивому развитию РА
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Национального совета по устойчивому развитию РА. Перед тем как перейти к вопросам повестки дня, Премьер-министр Абраамян, обратившись к членам Совета, отметил, что... подробности »