ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ վարչապետն այցելել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվա առթիվ այսօր այցելել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանություն: Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպան Ռիչարդ Միլսին, դեսպանության աշխատակիցներին և Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին՝ ԱՄՆ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է ՀՀ Նախագահին ծննդյան օրվա առթիվ
Մեծարգո Նախագահ, Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները և բարեմաղթանքները Ձեր ծննդյան տարեդարձի առթիվ: Ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, անսպառ ուժ և կորով, արգասաբեր գործունեություն՝ ի բարօրություն Հայաստանի և հայ ժողովրդի: Կրկին շնորհավորում եմ և... մանրամասն »
«Տնտեսական օրակարգ» խորագրով համաժողովի ընթացքում ներկայացվել են կառավարության առաջնայնություններն ու առաջիկա ծրագրերը
Կառավարության ընդունելությունների տանը վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ իր աշխատանքներն է սկսել «Տնտեսական օրակարգ» խորագրով համաժողովը: Ողջունելով համաժողովի մասնակիցներին՝ Հովիկ Աբրահամյանը նշել է. «Թույլ տվեք ողջունել ձեզ համաժողովի շրջանակում... մանրամասն »
Կառավարությունն առաջարկել է Ազգային ժողովին արտահերթ նստաշրջան գումարել
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Ղեկավարվելով ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածով` ՀՀ կառավարությունը որոշել է առաջարկել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին 2015 թ. հուլիսի 2-ին ժամը 12:00-ին գումարել ՀՀ Ազգային ժողովի... մանրամասն »

По случаю Дня независимости США Премьер-министр посетил посольство США в Армении
Премьер-министр Овик Абраамян по случаю Дня независимости Соединенных Штатов Америки сегодня посетил посольство США в Армении. Глава Правительства поздравил посла Ричарда Милса, сотрудников посольства и дружественный народ Соединенных Штатов с 239-й годовщиной... подробности »
Премьер-министр РА поздравил Президента РА с днем рождения
Многоуважаемый Президент, Примите мои теплые поздравления и добрые пожелания по случаю Вашего дня рождения. Желаю Вам крепкого здоровья, счастья, неиссякаемых сил и энергии, плодотворной деятельности во благо Армении и армянского народа. Еще раз поздравляю и желаю... подробности »
В ходе конференции «Экономическая повестка дня» представлены приоритеты и предстоящие программы Правительства
В Доме приемов Правительства под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна начала работу конференция под названием «Экономическая повестка дня». Приветствуя участников конференции, Овик Абраамян отметил: «Позвольте поприветствовать вас в рамках... подробности »
Правительство предложило Национальному Собранию созвать внеочередную сессию
Сегодня состоялось внеочередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Руководствуясь статьей 70 Конституции РА, Правительство РА решило предложить Председателю Национального Собрания РА 2-го июля 2015 года в 12:00 созвать внеочередную... подробности »