Երկուշաբթի, 22 Հունիսի 2015
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է հայտնի երգիչ, երաժիշտ Հարություն Փամբուկչյանին և ծննդյան 65-ամյակի առթիվ, ինչպես նաև հայ երաժշտական արվեստը ներկայացնելու գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար պարգևատրել ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով: Հարություն... մանրամասն »
Կառավարությունն առաջարկել է Ազգային ժողովին արտահերթ նստաշրջան գումարել
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Ղեկավարվելով ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածով` ՀՀ կառավարությունը որոշել է առաջարկել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին 2015 թ. հունիսի 15-ին գումարված ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի... մանրամասն »

Понедельник, 22 Июнь 2015
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял известного певца, музыканта Арутюна Памбукчяна и по случаю 65-летия со дня рождения, а также за значимый вклад в дело представления армянского искусства наградил его памятной медалью Премьер-министра РА. Арутюн Памбукчян... подробности »
Правительство предложило Национальному Собранию созвать внеочередную сессию
Сегодня состоялось внеочередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Руководствуясь статьей 70 Конституции РА, Правительство РА решило предложить Председателю Национального Собрания РА сразу после завершения созванной 15 июня 2015... подробности »