Հինգշաբթի, 9 Ապրիլի 2015
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի էներգետիկ ոլորտի զարգացման վերաբերյալ քննարկում, որին մասնակցել են շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարները և Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչները: Խորհրդակցությանը... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Քարդաշյան ընտանիքի անդամներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Քարդաշյան ընտանիքի անդամներին: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ կառավարությունում՝ վարչապետը կարևորել է Քարդաշյան ընտանիքի ներդրումը Մեծ եղեռնի միջազգային ճանաչման ու դատապարտման գործում և Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Կանադայի հայազգի դատավորին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Կանադայի քաղաքացիության և ներգաղթի հայազգի դատավոր Արիս Պապիկյանին: Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդումն ու խորացումը և այդ համատեքստում՝ համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացումը: Անդրադարձ է եղել նաև... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Համակարգիչ կտրամադրվի երկրի բոլոր առաջին դասարանցիներին ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել առաջին դասարանի աշակերտներին համակարգիչ տրամադրելու «Մեկ... մանրամասն »

Четверг, 9 Апрель 2015
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна сегодня в Правительстве состоялось обсуждение по вопросам развития энергетической сферы Армении, в котором приняли участие руководители заинтересованных ведомств и представители Всемирного банка. На... подробности »
Премьер-министр принял членов семьи Кардашян
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял членов семьи Кардашян. Приветствуя гостей в Правительстве РА, Премьер-министр отметил важность вклада семьи Кардашян в дело международного признания и осуждения Геноцида армян и их визита в Армению накануне 100-летней... подробности »
Премьер-министр принял канадского судью армянского происхождения
Премьер-министр РА Овик Абраамян принял судью армянского происхождения из Канады по вопросам гражданства и иммиграции Ариса Папикяна. Собеседники отметили важность укрепления связей Армения-Диаспора и в этом контексте реализации различных совместных программ.... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА одобрило этапную программу предоставления компьютеров учащимся первых классов «Один ребенок – один компьютер». Постановлением принято к... подробности »