Հինգշաբթի, 3 Ապրիլի 2014
Ամեն ինչ արվում է քեսաբահայերին օգնելու համար Ցրտահարության վնասը մեղմելու նպատակով օժանդակություն կտրամադրվի Ձևավորվում է աշխատանքային խումբ՝ կատարելագործելու պարտադիր կուտակային համակարգի օրենսդրությունը ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան - Մինչև օրակարագի... մանրամասն »
Եվրամիությունն աջակցում է ՔԿԱԳ ոլորտի բարեփոխմանը Տիգրան Սարգսյանի համոզմամբ քաղաքացիները դրական են արձագանքում ծառայությունների որակի բարձրացմանը ԱՄՆ ՄԶԳ-ն դրամաշնորհ է հատկացնում շտապ բուժօգնության զարգացմանը
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում հավանություն է տվել «Քաղաքացիական կացության ակտերի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու օրենքի նախագծին: Այժմ գործում է ՔԿԱԳ թղթային համակարգ, կիրառվում թղթային գրանցամատյան, փաստաթղթերը և դիմումները պատրաստվում են... մանրամասն »
Կառավարությունն այս տարի ևս մատչելի վարկեր կտրամադրի գյուղատնտեսության ոլորտին Վարչապետը պահանջում է ակտիվորեն ներկայացնել կառավարության ծրագրերը Պայքար կմղվի գյուղատնտեսական կենդանիների հիվանդությունների դեմ
ՀՀ կառավարությունը շարունակում է գյուղատնտեսության ոլորտին մատչելի վարկերի տրամադրման քաղաքականությունը, որին ձեռնամուխ է եղել 2011 թվականին: 2011-2013թթ. տրամադրվել է 54.7 մլրդ դրամ ընդհանուր գումարով մատչելի (14 տոկոսով) վարկ, որի 4 տոկոսային կետը սուբսիդավորվել է, իսկ առավել... մանրամասն »
Կառավարությունը ձեռնարկում է Արարատյան ջրավազանում ստեղծված բնապահպանական բարդ իրավիճակի հաղթահարման միջոցներ Ձկնաբուծական տնտեսությունների ջրօգտագործման ծավալը կնվազեցվի մինչև 1/3 չափի հասնելը
Արարատյան ջրավազանի ջրային պաշարի անարդյունավետ օգտագործման հետևանքով ստեղծվել է բնապահպանական բարդ իրավիճակ, ինչը պայմանավորված է նաև խորքային հորերի հորատումն իրականացնող սարքավորումների աշխատանքի ոչ պատշաճ հսկողությամբ: Այսօրվա որոշմամբ կառավարությունը,... մանրամասն »
Դիլիջանում կառուցվող միջազգային դպրոցի կրթական ծրագիրն ունի համապետական կարևոր նշանակություն
Այսօրվա նիստում ՀՀ կառավարությունն ընդունել է Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի վարչական սահմանների տարածքում բացառիկ՝ գերակա հանրային շահ ճանաչելու որոշում: Հաշվի առնելով «Քեմփ վենչուրս» ՓԲԸ-ի և Հայաստանում ու Մեծ Բրիտանիայում գրանցված բարեգործական հիմնադրամների... մանրամասն »
ՄԱԿ-ի որոշմամբ հայտարարված Ընտանիքի տարվա միջոցառումներ կանցկացվեն նաև Հայաստանում Հավանության է արժանացել կնոջ և տղամարդու իրավահավասարությանը միտված միջոցառումների ծրագիրը
Հիմք ընդունելով 2014 թվականը ընտանիքի տարի հայտարարելու Միավորված Ազգերի Կազմակերպության որոշումը, ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում մեր երկրում Ընտանիքի տարի է հայտարարել 2014թ. ապրիլի 7-ից 2015թ. ապրիլի 7-ը ընկած ժամանակահատվածը: Գործադիրը նույն որոշմամբ հաստատել է... մանրամասն »
Կհիմնանորոգվեն Պուշկինի և Դիլիջանի թունելները Ավտոճանապարհների հիմնանորոգումը կատարվելու է 2014թ. պետբյուջեի վերաբաշխման միջոցով
Տրանսպորտային օբյեկտների հիմնանորոգման նախագծային աշխատանքների և հեղինակային հսկողության համար 2014թ. պահանջվում է մոտ 39 մլն դրամ, սակայն պետբյուջեով հատկացված է 18 միլիոնը: Մնացած գումարի հատկացման նպատակով գործադիրն իր այսօրվա նիստում վերաբաշխում է կատարել 2014թ.... մանրամասն »

Правительство принимает меры для преодоления сложной экологической ситуации, создавшейся в Араратском бассейне Объем водопользования рыбоводческих хозяйств снизится и достигнет 1/3 нынешнего объема
Вследствие неэффективного использования водных ресурсов Араратского бассейна создалась сложная экологическая ситуация, что обусловлено также ненадлежащим контролем за работой оборудования, осуществляющего бурение глубинных колодцев. Сегодняшним постановлением... подробности »
Образовательная программа строящейся в Дилижане международной школы имеет важное общегосударственное значение
На сегодняшнем заседании Правительство РА приняло решение о признании исключительного приоритетного общественного интереса на территории в административных границах общины Дилижан Тавушской области. Учитывая важность независимых, не преследующих цель получения... подробности »
Объявленные решением ООН мероприятия Года семьи будут проведены и в Армении Одобрена программа мероприятий по обеспечению правового равенства женщин и мужчин
Принимая за основу решение Организации Объединенных Наций об объявлении 2014 года Годом семьи, Правительство РА на своем сегодняшнем заседании объявило Годом семьи период с 7 апреля 2014 года по 7 апреля 2015 года. Правительство тем же постановлением утвердило перечень... подробности »
Будут капитально отремонтированы Пушкинский и Дилижанский тоннели Капитальный ремонт автодорог будет выполнен посредством перераспределения государственного бюджета на 2014 год
Для проектных работ и авторского контроля капитального ремонта транспортных объектов в 2014 году требуется около 39 млн драмов, однако госбюджетом выделено 18 миллионов. С целью выделения остальной суммы Правительство на своем сегодняшнем заседании внесло... подробности »
С целью восстановления запасов севанского ишхана будут созданы сеточно-клеточные хозяйства В течение первых десяти лет осуществления программы ежегодно будет производиться 50 тысяч тонн рыбы
С целью восстановления запасов ишхана в озере Севан и осуществления представленной Советом по вопросам развития рыбоводства комплексной программы Правительство РА на своем сегодняшнем заседании приняло соответствующее постановление. В настоящее время ишхан не... подробности »
Правительство прилагает усилия для содействия малому и среднему предпринимательству В 2014 году будут проведены традиционные мероприятия сферы ИТ
Армения была первой из стран Восточной Европы, которая в феврале 2013 года присоединилась ко всемирной программе «Чистые технологии для МСП» Организации промышленного развития ООН. Сфера МСП составляет более 40 процентов объема ВВП страны и около 20 процентов объема... подробности »