Հինգշաբթի, 10 Ապրիլի 2014
Կառավարության միասնական դիրքորոշումը՝ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի շուրջ ՍԴ-ի կայացրած որոշման վերաբերյալ
Սահմանադրական դատարանի ապրիլի 2-ի որոշումից հետո ստեղծվել է մի իրավիճակ, երբ այդ որոշմամբ հակասահմանադրրական ճանաչված դրույթների գործել-չգործելու, ինչպես նաև այդ որոշման եզրափակիչ մասի տարբեր կետերի հակասության վերաբերյալ տարաբնույթ, իրարամերժ մեկնաբանություններ,... մանրամասն »
Կառավարությունն աջակցում է ցրտահարությունից տուժած գյուղացիներին Հողօգտագործողներին կտրամադրվի տարբեր մշակաբույսերի սերմացու, կզեղչվեն հողի հարկը և ջրի վարձավճարը
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում արձանագրել է, որ 2014թ. մարտի 30-ից ապրիլի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ մարզերում տեղի ունեցած ցրտահարության՝ բնական աղետի հետևանքով մարզերի մի շարք համայնքներին պատճառված վնասը հասել է աղետալի աստիճանի՝ ստեղծելով արտակարգ իրավիճակ:... մանրամասն »
Կառավարության որոշումների մի մասը միջազգային համագործակցության ոլորտից է Ճապոնիան 200 մլն իենի արդիական սարքավորումներ կտրամադրի Հայաստանի փրկարարներին
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գևորգյանը, համաձայնություն է տվել «Անչափահասներին իրենց մշտական բնակության պետություններ վերադարձնելու հարցում ԱՊՀ մասնակից պետությունների... մանրամասն »
Կառավարությունը հավանություն է տվել մի շարք օրենսդրական փոփոխությունների նախագծերի Ատոմային էներգիայի օգտագործման բնագավառում ստուգում կանցկացվի միջազգային չափանիշներով
Կառավարության այսօրվա նիստում, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գևորգյանը, հավանության է արժանացել «Խաղաղ նպատակներով ատոմային էներգիայի անվտանգ օգտագործման մասին» և «Հայաստանի Հանրապետությունում ստուգումների... մանրամասն »
ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավորներն հանդես են եկել օրենսդրական մի շարք նախաձեռնություններով Կառավարության եզրակացությունները միանշանակ չեն
Այսօր տեղի ունեցած կառավարության նիստում, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գևորգյանը, գործադիրը ի թիվս այլ հարցերի քննության է առել օրենսդրական մի շարք նախաձեռնություններ, որոնցով հանդես են եկել ՀՀ Ազգային Ժողովի... մանրամասն »
Կբարելավվեն քրեակատարողական հիմնարկների պայմանները Կմեծանա հասարակական կազմակերպությունների աշխատանքի արդյունավետությունը
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում, որը վարում էր ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գևորգյանը, լրացուցիչ 875 մլն դրամ է հատկացրել ՀՀ արդարադատության նախարարությանը, որպեսզի «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի առաջիկա մայիս ամսին... մանրամասն »
Կառավարության հակակոռուպցիոն նոր ծրագրի առաջնահերթ իրականացման ոլորտներն են լինելու կրթությունը, առողջապահությունը, պետեկամուտների հավաքագրումը, ոստիկանությունը
Այսօր ՀՀ կառավարությունն իր նիստում ընդունված որոշմամբ հաստատել է «Հանրային կառավարման համակարգում կոռուպցիայի դեմ պայքարի» հայեցակարգը: Հայեցակարգը կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում ՀՀ կառավարության իրականացրած քաղաքականության շարունակականությունն ապահովող... մանրամասն »

Четверг, 10 Апрель 2014
После решения Конституционного суда от 2 апреля создалась ситуация, когда о действии-недействии признанных данным решением неконституционными положений, а также противоречии различных пунктов заключительной части этого решения взаимоисключающие друг друга... подробности »
Правительство помогает пострадавшим от заморозков крестьянам Землепользователям будут предоставлены семена различных культур, скидки на земельный налог и плату за воду
Правительство РА на своем сегодняшнем заседании зафиксировало, что вследствие стихийного бедствия – заморозков в областях РА в период с 30 марта по 1 апреля 2014 года, причиненный ряду общин ущерб достиг катастрофической степени, создав чрезвычайную ситуацию. С целью... подробности »
Часть постановлений Правительства относится к сфере международного сотрудничества Япония предоставит спасателям Армении современное оборудование на 200 млн иен
Правительство РА на своем сегодняшнем заседании, которое вел Вице-премьер-министр, и.о. Министра территориального управления РА Армен Геворкян, дало согласие на предложение о подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение о сотрудничестве государств –... подробности »
Правительство одобрило проекты ряда законодательных изменений Проверки в сфере использования атомной энергии будут проводиться в соответствии с международными критериями
На сегодняшнем заседании Правительства, которое вел Вице-премьер-министр, и.о. Министра территориального управления РА Армен Геворкян, одобрен пакет законопроектов о внесении изменения и дополнений в законы «О безопасном использовании атомной энергии в мирных... подробности »
Депутаты Национального Собрания РА выступили с рядом законодательных инициатив Правительство представило различные заключения
На сегодняшнем заседании Правительства РА, которое вел Вице-премьер-министр, и.о. Министра территориального управления РА Армен Геворкян, Правительство, в числе других вопросов, рассмотрело ряд инициатив, с которыми выступили депутаты Национального Собрания РА. Целью... подробности »
Улучшатся условия в уголовно-исправительных учреждениях Повысится результативность работы общественных организаций
Правительство РА на своем сегодняшнем заседании, которое вел Вице-премьер-министр, и.о. Министра территориального управления РА Армен Геворкян, выделило дополнительные 875 млн драмов Министерству юстиции РА, чтобы кроме корпуса уголовно-исправительного учреждения... подробности »
Cферами первоочередной реализации новой антикоррупционной программы будут образование, здравоохранение, сбор госдоходов, полиция
Сегодня Правительство РА принятым на своем заседании постановлением утвердило Концепцию борьбы с коррупцией в сфере общественного управления. Концепция является документом, обеспечивающим непрерывность осуществляемой Правительством РА политики в сфере борьбы с... подробности »