Ուրբաթ, 13 Սեպտեմբերի 2013
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Եվրամիության ընդլայնման և հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեին: Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել ԵՄ-ի ֆինանսական և տեխնիկական օժանդակությամբ մեր երկրում իրականացվող ծրագրերը և նշել է, որ... մանրամասն »
Քննարկվել է Արևելյան գործընկերության անդամ երկրներում իրականացվող կրթական բարեփոխումների ընթացքը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Արևելյան գործընկերության անդամ երկրների կրթության նախարարների պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը հույս է հայտնել, որ նրանց այցը Հայաստան նոր խթան կհանդիսանա կրթության բնագավառում համագործակցությանը, ինչն էլ կնպաստի... մանրամասն »
Բացվել է «Armenia EXPO-2013» առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Երևան-էքսպո ցուցասրահում մասնակցել է «Armenia EXPO-2013» տարածաշրջանային, ունիվերսալ առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսի բացմանը: Վարչապետը ՀՀ կառավարության և անձամբ իր անունից շնորհավորել է ցուցահանդեսի բոլոր մասնակիցներին՝ «Armenia... մանրամասն »
Կառավարությունը ձեռնամուխ է լինում 2014թ. պետբյուջեի նախագծի քննարկմանը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: ՀՀ կառավարությունն ի գիտություն է ընդունել ՀՀ ֆինանսների նախարարության ներկայացրած ՀՀ 2014թ. պետբյուջեի նախագծի խոշորացված ցուցանիշների նախնական տարբերակը: Հանրապետական... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության և «Oracle» ընկերության միջև ստորագրվել է Փոխըմբռնման հուշագիր
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն ծավալող ամերիկյան «Oracle» ընկերության ավագ փոխնախագահ Ալեն Բլանի գլխավորած պատվիրակությանը: «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորոտը Հայաստանի կառավարության առաջնահ... մանրամասն »

Премьер-министр принял Штефана Фюле
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Комиссара Евросоюза по вопросам расширения и политики соседства Штефана Фюле. Глава Правительства высоко оценил осуществляемые в нашей стране при финансовом и техническом содействии ЕС программы и отметил, что Армения... подробности »
Обсужден ход образовательных реформ, осуществляемых в странах-членах Восточного партнерства
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию министров образования стран-членов Восточного партнерства. Приветствуя гостей, Премьер-министр выразил надежду, что их визит в Армению станет новым стимулом для сотрудничества в сфере образования, что будет... подробности »
Открылась торгово-промышленная выставка «Armenia EXPO-2013»
Премьер-министр Тигран Саркисян в выставочном зале Ереван-Экспо принял участие в открытии региональной универсальной торгово-промышленной выставки «Армения EXPO-2013». Премьер-министр от имени Правительства Армении и от себя лично поздравил всех участников... подробности »
Правительство приступает к обсуждению проекта госбюджета на 2014 год
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Правительство Армении приняло к сведению представленный Министерством финансов Армении предварительный вариант укрупненных показателей... подробности »
Между Правительством Республики Армения и компанией «Oracle» подписан Меморандум о взаимопонимании
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую старшим вице-президентом осуществляющей деятельность в сфере информационных технологий американской компании «Oracle» Аленом Бланом. «Сфера информационных технологий является одним из... подробности »