Երկուշաբթի, 2 Սեպտեմբերի 2013
Վերջին երեք տարիներին ձեռք ենք բերել այնքան սպառազինություն, որքան նախորդ 20 տարիների ընթացքում. ՀՀ վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ով աշխատանքային այցով գտնվում է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում, ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանի ուղեկցությամբ այցելել է ԼՂՀ ՊԲ N զորամաս: Կառավարության ղեկավարը շրջել է զորամասով, ծանոթացել զինվորների ծառայության... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն այցելել է Նիկոլ Դումանի տուն-թանգարան
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի աշխատանքային այցը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն շարունակվում է: ՀՀ կառավարության ղեկավարն այցելել է ազգային հերոս Նիկոլ Դումանի տուն-թանգարան: ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանի ուղեկցությամբ Տիգրան Սարգսյանը շրջել է... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել արցախյան գոյամարտում զոհված ազատամարտիկների հիշատակին
Աշխատանքային այցով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է ԼՂՀ-ի անկախության 22-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին: Առավոտյան ՀՀ վարչապետը և ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, Արցախի բարձրաստիճան պաշտոնյաները և ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորել է Պիետրո Պարոլինին Նորին Սրբության Պետական քարտուղարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ
Ձերդ Գերազանցություն, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Նորին Սրբության Պետական քարտուղարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարության ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության և Սուրբ Աթոռի միջև... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը ԼՂՀ անկախության տոնի առթիվ
Սիրելի ՛ արցախցիներ, 22 տարի առաջ Արցախի ժողովրդի կողմից կայացված որոշումը պատմական նշանակություն ունեցավ հայ ժողովրդի համար: Արցախի Հանրապետությունը կոփվեց պարտադրված պատերազմում տարած հաղթանակներում և այս տարիների ընթացքում ապացուցեց իր կենսունակությունը`... մանրամասն »

Понедельник, 2 Сентябрь 2013
Премьер-министр Армении: за последние три года мы приобрели столько вооружений, сколько в течение предыдущих 20 лет
Премьер-министр Тигран Саркисян, который с рабочим визитом находится в Нагорно-Карабахской Республике, в сопровождении Министра обороны НКР посетил N-скую воинскую часть Армии обороны НКР. Глава Правительства обошел воинскую часть, ознакомился с ходом службы воинов,... подробности »
Тигран Саркисян посетил дом-музей Никола Думана
Продолжается рабочий визит Премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна в Нагорно-Карабахскую Республику. Глава Правительства Армении посетил дом-музей национального героя Никола Думана. В сопровождении Вице-премьера НКР Артура Агабекяна Тигран Саркисян обошел... подробности »
Премьер-министр отдал дань уважения азатамартикам, погибшим в борьбе за свободу Арцаха
Находящийся с рабочим визитом в Нагорно-Карабахской Республике Премьер-министр Тигран Саркисян принял участие в мероприятиях, посвященных 22-й годовщине независимости НКР. Утром Премьер-министр Армении и Президент НКР Бако Саакян, высокопоставленные должностные лица... подробности »
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян поздравил Пьетро Паролина с назначением на должность Государственного секретаря Его Святейшества
Ваше Превосходительство, От имени Правительства Республики Армения горячо поздравляю Вас с назначением на должность Государственного секретаря Его Святейшества. Убежден, что в ходе Вашего пребывания на этой должности основанные на христианских ценностях... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна по случаю Праздника независимости НКР
Дорогие арцахцы, 22 года назад принятое народом Арцаха решение имело историческое значение для армянского народа. Республика Арцах закалилась в победах, одержанных в навязанной войне, и в течение этих лет доказала свою жизнеспособность, являясь символом единства... подробности »