Հինգշաբթի, 13 Դեկտեմբերի 2012
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 13-ին այցելել է Սպիտակ տուն: Սպիտակ տանը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունների... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը ծանոթացել է Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական համալսարանի գործունեությանը և հանդիպել Բոստոնի հայ համայնքին
Աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում գտնվող ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական համալսարան: Կառավարության ղեկավարը շրջել է համալսարանում և ծանոթացել տեխնոլոգիական այն նորարարություններին, որոնք իրականացվում են ուսումնական հաստատությունում:... մանրամասն »
Կտպագրվեն կենսաչափական դիվանագիտական անձնագրեր
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը։ Դիվանագիտական կենսաչափական անձնագրերի ծրագրի մոդիֆիկացման նպատակով կառավարությունը ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությանը հատկացրել է մոտ 7.5 մլն դրամ, որով հնարավոր կլինի... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը դասախոսություն է ունեցել Հարվարդի համալսարանում
ԱՄՆ աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է Հարվարդի համալսարանական քաղաք։ ՀՀ կառավարության ղեկավարը հանդիպում-դասախոսություն է ունեցել աշխարհի առաջատար համալսարաններից մեկում՝ Հարվարդի համալսարանի Ջոն Քենեդու անվան կառավարման... մանրամասն »
Վարչապետ Սարգսյանը հանդիպել է Մասաչուսեթսի նահանգապետ Դեվալ Պատրիկին
Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է ԱՄՆ Մասաչուսեթսի նահանգապետ Դեվալ Պատրիկին: ՀՀ կառավարության ղեկավարը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից Մասաչուսեթսի նահանգապետին է փոխանցել Մխիթար Գոշի մեդալը: Վարչապետ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել... մանրամասն »

Четверг, 13 Декабрь 2012
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян в Белом Доме встретился с Вице-президентом США Джо Байденом
В рамках рабочего визита в США Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян 13 декабря посетил Белый Дом. В Белом Доме Премьер-министр Тигран Саркисян встретился с Вице-президентом США Джо Байденом. В ходе встречи были обсуждены перспективы развития... подробности »
Тигран Саркисян ознакомился с деятельностью Массачусетского технологического университета и встретился с армянской общиной Бостона
Находящийся с рабочим визитом в США Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян посетил Массачусетский технологический университет. Глава Правительства обошел университет и ознакомился с технологическими инновациями, которые осуществляются в учебном... подробности »
Будут напечатаны биометрические дипломатические паспорта
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Вице-премьер-министр Армении Армен Геворкян. С целью модификации программы биометрических дипломатических паспортов Правительство выделило Министерству иностранных дел... подробности »
К сведению журналистов
В соответствии с требованиями закона Республики Армения «О массовой информации», а также Примерного порядка аккредитации журналистов в органах государственного управления Республики Армения, утвержденного постановлением Правительства Республики Армения № 333-Н... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян провел лекцию в Гарвардском университете
В рамках рабочего визита в США Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян посетил Гарвардский университетский городок. Глава Правительства Армении провел встречу-лекцию в одном из ведущих университетов мира – Школе управления имени Джона Кеннеди... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян встретился с Губернатором Массачусетса Девалем Патриком
12 декабря Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян встретился с Губернатором американского штата Массачусетс Девалем Патриком. Глава Правительства Армении от имени Президента Республики Армения Сержа Саргсяна передал Губернатору Массачусетса медаль... подробности »