Վարչապետն ընդունել է Ջոն Հեֆերնին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնին: Կողմերն անդրադարձել են հայ-ամերիկյան հարաբերություններին և բարձր գնահատել երկկողմ փոխգործակցության մակարդակն ու զարգացման դինամիկան: Վարչապետը ներկայացրել է Հայաստանի... մանրամասն »
Կայացել է FREDA-ի հոգաբարձուների խորհրդի նիստ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանում գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման հիմնադրամի (FREDA) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Համաձայն օրակարգի` հաստատվել են FREDA-ի 2011 թ. ֆինանսատնտեսական գործունեության անկախ... մանրամասն »
Կառավարության արդյունաբերական քաղաքականության արդյունքում ոլորտի արտադրանքի ծավալը կհատի 1 տրիլիոն դրամի սահմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «Տոսպ» ընկերություն կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է հայրենական ապրանք արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչներին: Ողջունելով հանդիպման մասնակիցներին՝ կառավարության ղեկավարը նշել է. «Նմանատիպ հանդիպումները հնարավորություն են... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Գառնիկ Պետրոսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ։ ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Լիանա Հունանյանն ազատվել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական վարչության պետի պաշտոնից։ Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Լիանա Հունանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի... մանրամասն »

Среда, 31 Октябрь 2012
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Джона Хефферна. Стороны коснулись армяно-американских отношений и высоко оценили уровень и динамику развития двустороннего взаимодействия. Премьер-министр представил реформы,... подробности »
Состоялось заседание Совета попечителей FREDA
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета попечителей Фонда экономического развития сельских территорий Армении (FREDA). Согласно повестке дня, были утверждены финансовые отчеты и независимое... подробности »
В результате промышленной политики Правительства объем производства сферы превысит 1 триллион драмов
Премьер-министр Тигран Саркисян в ходе визита в компанию «Тосп» встретился с представителями компаний, производящих отечественные товары. Приветствовав участников встречи, Глава Правительства отметил: «Подобные встречи дают возможность обсудить волнующие... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Гарник Петросян назначен заместителем Министра сельского хозяйства Республики Армения. *** Дата рождения 1 июня 1958 года Образование 1965-1975 гг. – средняя школа, Масисский район Республики... подробности »
Решением Премьер-министра Тиграна Саркисяна Лиана Унанян освобождена от должности начальника финансово-экономического управления Аппарата Правительства Республики Армения. Другим решением Премьер-министра Лиана Унанян назначена заместителем Министра финансов... подробности »