Հինգշաբթի, 26 Ապրիլի 2012
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Երևանի Արամ Խաչատրյանի անվան ֆիլհամոնիկ մեծ համերգասրահում մասնակցել է Տղամարդկանց առողջության 8-րդ միջազգային կոնգրեսի բացմանը: Կառավարության անունից ողջունելով կոնգրեսի մասնակիցներին՝ վարչապետը նշել է. «Մեզ համար մեծ պատիվ է ընդունել... մանրամասն »
Ս.թ. ապրիլի 27-ին ՀՀ կառավարությունում տեղի կունենա Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագիր Տրանշ 1 (Երևան-Արարատ և Երևան-Աշտարակ) և Տրանշ 2 (Աշտարակ-Թալին) ճանապարհի վերակառուցման և բարելավման պայմանագիրը շնորհելու և ստորագրելու արարողություն, որից հետո... մանրամասն »
Կառավարությունը թեթևացնում է ՓՄՁ հարկային բեռը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նկատի առնելով այն հանգամանքը, որ 2011 թ. դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի ընդունած և 2012 թ. ապրիլի 1-ից ուժի մեջ մտած «Արտոնագրային վճարների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և... մանրամասն »
Ներդրվելու է ինտեգրացված սոցիալական ծառայության ինստիտուտ
Հայաստանում ներդրվելու է ինտեգրացված սոցիալական ծառայության ինստիտուտ: Այս մասին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարել է Երևանում մեկնարկած «Սոցիալական աշխատանքն արդի սոցիալական բարեփոխումների համատեքստում. իրականություն և հեռանկարներ» թեմայով խորհրդաժողովի... մանրամասն »
Կայացել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի նիստ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Ըստ օրակարգի` «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման... մանրամասն »

Правительство осуществляет ряд программ по развитию сферы здравоохранения
Премьер-министр Тигран Саркисян в Большом концертном зале филармонии имени Арама Хачатуряна г. Еревана принял участие в открытии 8-го Международного конгресса по вопросам здоровья мужчин. От имени Правительства приветствуя участников конгресса, Премьер-министр... подробности »
Правительство облегчает налоговое бремя МСП
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Принимая во внимание то обстоятельство, что в принятом 7 декабря 2011 года Национальным Собранием Республики Армения и вступившем в силу с 1... подробности »
Будет внедрен институт интегрированных социальных услуг
В Армении будет внедрен институт интегрированных социальных услуг. Об этом заявил Премьер-министр Тигран Саркисян на стартовавшей в Ереване конференции на тему: «Социальная работа в контексте нынешних социальных реформ: реальность и перспективы». «Социальный... подробности »
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционной программой дорожного коридора «Север-Юг». В соответствии с повесткой дня исполнительный директор ГНКО «Организация по... подробности »