Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Տիգրան Սարգսյանին Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյակի կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը: Ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Հարգելի Տիգրան Սուրենի, ընդունեք... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Ռումինիա
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 22-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Բուխարեստ: Կառավարության ղեկավարը կմասնակցի Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության խմբի բյուրոյի «Աջ կենտրոնամետ պատասխան տնտեսական և սոցիալական ճգնաժամին. ծրագիր... մանրամասն »
Վարչապետ Սարգսյանն ընդունել է Մարկ Հորթոնին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Մարկ Հորթոնի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչ Գիերմո Տոլոսան։ Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները... մանրամասն »
Հայաստան է ներկրվել ավելի քան 1100 տոննա բարձրորակ «էլիտա» ցորենի սերմնացու
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Մասիսում ներկա է գտնվել Ռուսաստանի Ստավրոպոլի մարզից Հայաստան ներկրված ավելի քան 1100 տոննա բարձրորակ «էլիտա» ցորենի սերմնացուի վագոնների բեռնաթափմանը։ Կառավարության ղեկավարը տեղում անձամբ լսել է գյուղատնտեսության... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյան. «Մեր ժողովուրդը 21-րդ դարում կերտելու է ամուր, ուժեղ և ժողովրդավարական պետություն»
«Հայաստանի Հանրապետությունը ցանկանում է էապես ավելացնել ջանքերը՝ բարեփոխումների ոլորտում, որպեսզի կառավարության կողմից հռչակված նպատակներն ավելի արագ տեմպերով ներդրվեն մեր երկրում», - ասել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը՝ սեպտեմբերի 19-ին Բրյուսել կատարած... մանրամասն »
ՀՀ-ն ու ԵՄ-ն պատրաստակամ են էլ ավելի խորացնել հարաբերությունները՝ եվրոպական հարևանության նորացված քաղաքականության շրջանակում
Սեպտեմբերի 19-ին Բրյուսել կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Եվրոպական հանձնաժողովի գրասենյակում հանդիպել է ԵՄ ընդլայնման և եվրոպական հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեին: Կողմերը քննարկել են Հայաստանում... մանրամասն »

Тигран Саркисян: «Наш народ в 21-м веке построит прочное, сильное и демократическое государство»
«Республика Армения хочет существенно увеличить усилия в сфере реформ, чтобы провозглашенные Правительством цели внедрялись в нашей стране более высокими темпами», - сказал Премьер-министр Тигран Саркисян 19 сентября на встрече с представителями армянских и... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Марка Хортона
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую руководителем армянской миссии Международного валютного фонда (МВФ) Марком Хортоном. На встрече также присутствовал постоянный представитель МВФ в Армении Гиермо Толоса. В ходе встречи... подробности »
Владимир Путин поздравил Тиграна Саркисяна с 20-летием независимости Республики Армения
По случаю 20-й годовщины независимости Республики Армения Премьер-министру Тиграну Саркисяну направил поздравительное послание Председатель Правительства Российской Федерации Владимир Путин. В послании, в частности, говорится: «Уважаемый Тигран Суренович, примите... подробности »
Тигран Саркисян с рабочим визитом отбудет в Румынию
Возглавляемая Премьер-министром Тиграном Саркисяном делегация 22 сентября с рабочим визитом отбудет в Бухарест. Глава Правительства примет участие в расширенном заседании бюро группы Европейской народной партии под названием «Правоцентристский ответ... подробности »
В Армению ввезено более 1100 тонн семян высококачественной пшеницы «Элита»
Сегодня Премьер-министр Тигран Саркисян в Масисе присутствовал при разгрузке вагонов с 1100 тоннами семян высококачественной пшеницы «Элита», ввезенными в Армению из Ставропольского края Российской Федерации. Глава Правительства на месте лично выслушал... подробности »
Республика Армения и Европейский Союз готовы и далее углублять отношения в рамках обновленной политики Европейского соседства
19 сентября в рамках рабочего визита в Брюссель Премьер-министр Тигран Саркисян в офисе Европейской комиссии встретился с Комиссаром по вопросам расширения ЕС и политики европейского соседства Штефаном Фюле. Стороны обсудили вопросы, относящиеся к осуществляемым в... подробности »