ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ 2009թ. հուլիսի 15-ին տեղի ունեցած ավիավթարի հետևանքով զոհված Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների հուղարկավորության և նրանց ընտանիքներին անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով ստեղծվել է հանձնաժողով` ՀՀ փոխվարչապետ, ՀՀ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ցավակցական խոսքը Թեհրան-Երևան չվերթն իրականացնող ինքնաթիռի կործանման կապակցությամբ
Սիրելի հայրենակիցներ, Խոր վշտով տեղեկացա Թեհրան- Երևան չվերթն իրականացնող ինքնաթիռին պատուհասած աղետի մասին։ Տեղի ունեցած ողբերգությունը խլել է բազմաթիվ կյանքեր, և որքան էլ ծանր է բոլորիս կորուստը, մենք պետք է կարողանանք ուժ գտնել` միասնաբար կրելու այս մեծ վիշտը։... մանրամասն »

Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна с целью проведения похорон граждан Республики Армения, погибших вследствие авиакатастрофы, имевшей место 15 июля 2009 года и оказания их семьям необходимой помощи создана комиссия под председательством... подробности »
Среда, 15 Июль 2009
Соболезнование Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна в связи с крушением самолета, осуществлявшего рейс Тегеран-Ереван
Дорогие соотечественники, С глубокой скорбью получил известие о катастрофе самолета, осуществлявшего рейс Тегеран-Ереван. Случившаяся трагедия унесла множество жизней, и как бы ни была тяжела наша утрата, мы должны суметь найти силы, чтобы совместно пережить это... подробности »