Երկուշաբթի, 23 Մարտի 2009
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Գուգարաց թեմի հոգևոր առաջնորդ Տեր Սեպուհ եպիսկոպոս Չուլջյանի ծննդյան 50-ամյակի կապակցությամբ
Գերաշնորհ Սրբազան Հայր, Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 50-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ։ Մեկ տասնամյակից ավելի վարելով Գուգարաց թեմի հոգևոր առաջնորդի պաշտոնը, նվիրումով լծվել եք թեմում հոգևոր և եկեղեցական կյանքի կազմակերպմանն ու կարգավորմանը։ Բարձր պահելով Հայ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի հայաստանյան ներկայացուցիչ Լեյլի Մոշիբի-Ջիլանիին։ Վարչապետը բարձր է գնահատել ավելի քան տասնհինգ տարիների ընթացքում Հայաստանում ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի կողմից իրականացվող գործունեությունը, որն... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանին։ Վարչապետը նշել է, որ պարոն Սեդրակյանի հետ նախորդ հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման արդյունքները ոգևորիչ... մանրամասն »
Մարտի 21-ին և 22-ին Ծաղկաձորում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի (ՀԱՄՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Խորհրդի անդամ և հրավիրված պետական ու մասնավոր հատվածների ղեկավարների... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա մարտի 26-ին, ժամը 11։00-ին, ՀՀ Կոտայքի մարզում` Աղվերանում։ Արտագնա նիստը լուսաբանելու համար, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին խնդրում ենք հավատարմագրվել մինչև մարտի 25-ը, ժամը 12։00-ն։

Понедельник, 23 Март 2009
Поздравительное послание Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна духовному предстоятелю Гугаркской епархии Армянской Апостольской Церкви епископу Сепуху Чулджяну в связи с 50-летием со дня рождения
Ваше Преосвященство, Сердечно поздравляю Вас с юбилеем – 50-летием со дня рождения. На протяжении более десяти лет находясь в должности духовного предстоятеля Гугаркской епархии, Вы преданно и полностью посвятили себя организации и налаживанию ее церковной и... подробности »
21 и 22 марта в Цахкадзоре состоялось заседание Совета попечителей Фонда национальной конкурентоспособности Армении, которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. На заседании, в котором принимали участие являющиеся членами Совета и... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял представителя Детского фонда ООН в Армении Лейли Мошиби-Джилани. Премьер-министр высоко оценил деятельность Детского фонда ООН в Армении за более чем пятнадцать лет, которая направлена на защиту прав, здоровья и... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял председателя Армянского общего благотворительного союза Перча Седракяна. Премьер-министр отметил, что итоги реализации договоренностей, достигнутых во время предыдущей встречи с господином Седракяном, воодушевляют.... подробности »