Ուրբաթ, 26 Դեկտեմբերի 2008
Եվպատորիայում տեղի ունեցած աղետալի իրադարձության կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ուկրաինայի վարչապետ Յուլյա Տիմոշենկոյին, որում, մասնավորապես, ասված է. «ՀՀ կառավարության և անձամբ իմ անունից խոր ցավակցություն եմ հայտնում... մանրամասն »
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Եվրոպական Միության հետ ՀՀ համագործակցությունը համակարգող հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Հանձնաժողովն ի գիտություն է ընդունել ԵՄ հարևանության քաղաքականության շրջանակներում... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը։ Հանձնաժողովը քննարկել է 7 բարեգործական ծրագիր։ Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Ամերիկայի Հայ օգնության... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներին։ Քննարկվել են ազգային փոքրամասնություններին հուզող սոցիալական, կրթական, մշակութային և այլ խնդիրներ։ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ նոր տարվա շեմին ազգային... մանրամասն »

Пятница, 26 Декабрь 2008
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял представителей национальных меньшинств Армении. Были обсуждены волнующие национальные меньшинства социальные, образовательные, культурные и другие вопросы. Тигран Саркисян отметил, что эта встреча с представителями... подробности »
Сегодня в Правительстве состоялось заседание Комиссии по координации сотрудничества РА с Европейским Союзом, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Комиссия приняла к сведению представленную информацию о ходе осуществления программы... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С.Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 7 благотворительных программ. В частности, были обсуждены и утверждены осуществляемые... подробности »
В связи с имевшим место в Евпатории трагическим событием Премьер-министр РА Тигран Саркисян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Украины Юлии Тимошенко, в которой, в частности, говорится: «От имени Правительства Республики Армения и от себя лично... подробности »