Չորեքշաբթի, 12 Նոյեմբերի 2008
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Կիպրոսի Հանրապետության ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Կարոյանին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին, վարչապետը նշել է, որ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև հարաբերություններն ունեն ջերմ, բարեկամական... մանրամասն »
ՀՀ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ելույթը ՀՀ Ազգային Ժողովում ՀՀ 2009թ.-ի պետական բյուջեի նախագծի ներկայացման կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային Ժողովի հարգելի նախագահ, Հարգելի պատգամավորներ, ՀՀ կառավարությունը, ՀՀ Սահմանադրության 90-րդ հոդվածին համապատասխան, ՀՀ Ազգային Ժողովի քննարկմանն է ներկայացրել ՀՀ 2009թ.-ի պետական բյուջեի նախագիծը: Նախագծի համար ուղենշային փաստաթուղթ է հանդիսացել ընթացիկ... մանրամասն »

Выступление Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна в Национальном Собрании РА в связи с представлением проекта государственного бюджета РА на 2009 год
Уважаемый Председатель Национального Собрания РА, Уважаемые депутаты, Правительство РА, в соответствии со статьей 90 Конституции РА, представило на обсуждение Национального Собрания РА проект государственного бюджета РА на 2009 год. Основополагающим для проекта... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Председателя Палаты представителей Республики Кипр Мариоса Карояна и возглавляемую им делегацию. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что отношения между Арменией и Кипром носят теплый, дружественный... подробности »