ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական նկարիչ Հակոբ Հակոբյանի ծննդյան 85-ամյակի կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է. «Մեծարգո պարոն Հակոբյան Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 85-րդ տարեդարձի առթիվ: Շարունակելով և... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության Եվրոպայի և Եվրասիայի երկրներին ԱՄՆ աջակցության համակարգող Թոմ Ադամսին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին, վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է ԱՄՆ-ի հետ մեր երկրի... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 11 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են` «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին: Շնորհավորելով դեսպանին` մեր երկրում իր դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ,... մանրամասն »

Премьер-министр РА Тигран Саркисян направил поздравительное послание в связи с 85-летием со дня рождения народного художника РА Акопа Акопяна, в котором, в частности, говорится: « Многоуважаемый господин Акопян, Горячо поздравляю Вас с 85-летием со дня рождения.... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии Симон Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 11 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял координатора помощи США странам Европы и Евразии Госдепартамента США Тома Адамса и возглавляемую им делегацию. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что Армения придает важное значение дальнейшему развитию... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Чарльза Лонсдейла. Поздравив посла с началом дипломатической миссии в нашей стране,... подробности »