Հայաստանի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու առիթով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ձեր ընտրությունը, հանդիսանալով ժողովրդային կամքի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի նախագահ, Սլովակիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Յան Կուբիշին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել են ինչպես երկկողմ հարաբերություններին,... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Խու Ցզինթաոն: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Մենք ուրախ ենք տեսնելու, որ Հայաստանի անկախության... մանրամասն »
Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ Սերժ Սարգսյանի անունով շարունակում են ստացվել բազմաթիվ շնորհավորանքներ պետությունների ղեկավարներից, տեղի և արտերկրի կազմակերպություններից ու անհատներից: Եգիպտոսի նախագահ Մուհամեդ Հոսնի... մանրամասն »

Понедельник, 25 Февраль 2008
В связи с избранием на пост Президента Республики Армения Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил поздравительное послание председатель Армянского общего благотворительного общества Перч Седракян. В послании, в частности, говорится: « Ваше избрание, являясь... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял председателя Комитета министров Совета Европы, Министра иностранных дел Словакии Яна Кубиша и возглавляемую им делегацию. Во время встречи стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества, возможного содействия... подробности »
В связи с избранием на пост Президента Республики Армения поздравительное послание Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил Председатель Китайской Народной Республики Ху Цзиньтао. В послании, в частности, говорится: « Мы рады увидеть, что после провозглашения... подробности »
На имя Сержа Саргсяна продолжают поступать многочисленные поздравления с его победой на президентских выборах от руководителей государств, местных и зарубежных организаций и отдельных личностей. Президент Египта Мухаммед Хосни Мубарак в своем поздравительном... подробности »