Այսօր ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը երիտասարդ «նախարարների» մասնակցությամբ հրավիրել է ՀՀ «կառավարության նիստ»` շարունակելու ս.թ. նոյեմբերի 16-ին ընդմիջված նիստի օրակարգային հարցերի քննարկումը: Վարչապետն առաջարկել է շարունակել զրույցը մեր երկրի զարգացման ուղիների և այն... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 9 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան»... մանրամասն »
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Աղքատության հաղթահարման ռազմավարական ծրագրի (ԱՀՌԾ) իրականացման աշխատանքների համակարգման խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Քննարկվել են ԱՀՌԾ վերանայված տարբերակի առաջին նախագիծը, հետագա... մանրամասն »

Пятница, 28 Декабрь 2007
Сегодня в Правительстве состоялось заседание Совета по координации работ по реализации Стратегической программы преодоления бедности (СППБ), которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Серж Саргсян. Был обсужден первый проект пересмотренной СППБ, вопросы,... подробности »
Сегодня Премьер-министр РА Серж Саргсян созвал заседание " Правительства РА" с участием молодых « министров » для продолжения обсуждения вопросов повестки дня заседания, которое было отложено 16 ноября с.г. Премьер-министр предложил продолжить беседу о путях... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 9 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены:... подробности »