Հինգշաբթի, 17 Մայիսի 2007
Հայ ազգային մշակույթը անդառնալի կորուստ կրեց. կյանքից հեռացավ հայ մեծանուն երգչուհի Գոհար Գասպարյանը։ ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստուհին, Սոցիալիստական աշխատանքի հերոսուհին, ԽՍՀՄ և ՀՍՍՀ պետական մրցանակների դափնեկիրը, Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսորը... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Ռումինիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քրինա Ռոդիքս Պրունարիուին: Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Պրունարիուին մեր երկրում իր դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել հայ երգարվեստի ականավոր դեմքերից մեկի՝ աշխարհահռչակ երգչուհի Գոհար Գասպարյանի մահվան կապակցությամբ, որում ՀՀ կառավարության և անձամբ իր անունից խոր վշտակցություն է հայտնել նրա հարազատներին, մերձավորներին և նրա... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Մինչ նիստի օրակարգի հարցերին անցնելը, վարչապետն անդրադարձել է գետերի գարնանային վարարումների հետևանքով ստեղծված իրավիճակին: Նա նշել է, որ վնասները բավականաչափ մեծ են, ընդ որում և... մանրամասն »

Четверг, 17 Май 2007
Премьер-министр Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования в связи со смертью выдающейся представительницы армянского песенного искусства, всемирно известной певицы Гоар Гаспарян, в которой от имени Правительства РА и от себя лично выразил глубокие... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Румынии в РА госпожу Крину Родикс Прунариу. Премьер-министр поздравил госпожу Прунариу с началом ее дипломатической миссии в нашей стране и пожелал успехов. Отметив,... подробности »
Армянская национальная культура понесла невосполнимую утрату: ушла из жизни именитая армянская певица Гоар Гаспарян. Народная артистка СССР, Герой социалистического труда, лауреат государственных премий СССР и Арм. ССР, профессор Государственной консерватории им.... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Италии в РА Масимо Лавецо Касинели. Поздравив господина Касинели с началом дипломатической миссии в нашей стране, Премьер-министр выразил надежду, что он так же, как и... подробности »