Չորեքշաբթի, 26 Հուլիսի 2006
Ռուս-վրացական սահմանի Վերին Լարս անցակետի փակման պատճառով Ռուսաստանից Վրաստան մուտք գործելու և ապա ՀՀ տեղափոխվելու նպատակով վրացական Էրգնեթի բնակավայրի մոտակայքում չգործող սահմանակետի մոտ հավաքված մեր հայրենակիցների Հայաստան տեղափոխման խնդիրը լուծելու համար, ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) մշտական ներկայացուցիչ Ջեյմս Մաքհյուին, որն ավարտում է իր առաքելությունը մեր երկրում: Վարչապետը դրական է գնահատել ՀՀ կառավարության և ԱՄՀ-ի  համագործակությունը պարոն... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետի հանձնարարությամբ այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ նվիրված ռազմական գործողություններից տուժած Լիբանանի Հանրապետությանը Հայաստանի Հանրապետության կողմից մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու հնարավորություններին:... մանրամասն »

Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял постоянного представителя Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Джеймса Макью, который завершает свою миссию в нашей стране. Премьер-министр положительно оценил сотрудничество Правительства РА и МВФ в... подробности »
Для решения вопроса прибытия в РА наших соотечественников, скопившихся по причине закрытия пропускного пункта « Верхний Ларс » на российско-грузинской границе около недействующего пропускного пункта вблизи грузинского населенного пункта Эргнети, по поручению... подробности »
По поручению Премьер-министра РА сегодня в Правительстве состоялось совещание, посвященное возможностям оказания со стороны Республики Армения гуманитарной помощи Ливану, пострадавшему от военных действий. Вел заседание Министр территориального управления РА... подробности »