Ուրբաթ, 3 Հունիսի 2005
Հունիսի 5-ին ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը հնգօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիո: Այցի շրջանակներում վարչապետը կմասնակցի նաև Աիչի նահանգում անցկացվող «Էքսպո-2005» համաշխարհային ցուցահանդեսին: Պատվիրակության կազմում... մանրամասն »
Այսօր առավոտյան վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը Թբիլիսիի «Շերատոն Մետեխի պալաս» հյուրանոցում մասնակցել է ԱՊՀ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին: Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են ԱՊՀ անդամ պետությունների միջև առևտրատնտեսական,... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 14 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի... մանրամասն »

Сегодня состоялось очередное заседание комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 14 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Пятого июня возглавляемая Премьер-министром РА делегация с пятидневным рабочим визитом направится в столицу Японии Токио. В рамках визита Премьер-министр примет участие во всемирной выставке " Экспо-2005 ", которая пройдет в провинции Аичи. В составе делегации –... подробности »
Сегодня утром Премьер-министр РА Андраник Маргарян принял участие в заседании Совета глав правительств СНГ, которое состоялось в тбилисском отеле " Шератон Метехи палас ". Главы правительств обсудили около десятка вопросов, относящихся к торгово-экономической,... подробности »