Երեքշաբթի, 7 Դեկտեմբերի 2021
Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը 1988թ. Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժի 33-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Գյումրի։ Կառավարության, մարզային ու համայնքային իշխանության ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ փոխվարչապետը մասնակցել է Ամենափրկիչ եկեղեցու... մանրամասն »
ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի ուղերձը Սպիտակի երկրաշարժի 33-րդ տարելիցի առթիվ
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Այսօր ոգեկոչում ենք 1988թ. Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակը, որը խլեց հազարավոր կյանքեր, բեկեց հազարավոր ճակատագրեր և իրենից հետո թողեց աղետի գոտի: Ծնված և մեծացած լինելով Գյումրիում՝ ինքս անմիջականորեն զգացել եմ երկրաշարժի... մանրամասն »

Вице-премьер Амбарцум Матевосян почтил память жертв Спитакского землетрясения
Вице-премьер Республики Армения Амбарцум Матевосян 7 декабря посетил Гюмри по случаю 33-й годовщины разрушительного Спитакского землетрясения 1988 года. В сопровождении представителей правительства, региональных и общинных властей вице-премьер принял участие в... подробности »
Послание вице-премьера Республики Армения Амбарцума Матевосяна по случаю 33-й годовщины Спитакского землетрясения
Дорогие соотечественники! Сегодня мы чтим память невинных жертв разрушительного Спитакского землетрясения 1988 года, унесшего десятки тысяч жизней, сломавшего сотни тысяч судеб и оставившего после себя зону бедствия. Родившись и выросши в Гюмри, я непосредственно... подробности »