Հինգշաբթի, 18 Մարտի 2021
Մարտի 18-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիին: Փոխվարչապետը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ Հայաստանի կառավարությունը մեծապես գնահատում է ԱԶԲ-ի հետ ընթացող համագործակցությունը:... մանրամասն »
Վարչապետի աշխատակազմի պարզաբանումը ՀՀ վարչական դատարանի թիվ ՎԴ/2014/05/21 վարչական գործով ընդունված հայցի ապահովման որոշման կապակցությամբ
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանը սահմանադրական նորմի հիմքով` իրավունքի ուժով ուժի մեջ մտած Հանրապետության նախագահի հրամանագրի հիման վրա, 10.03.2021թ․-ին, ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից, ինչն արձանագրել է ՀՀ վարչապետը նույն օրը տարածված հայտարարությամբ։ Օնիկ... մանրամասն »

Четверг, 18 Март 2021
Вице-премьер Республики Армения Тигран Авинян 18 марта принял принял директора армянского офиса Азиатского банка развития (АБР) Паоло Спантигати. Приветствуя гостя, вице-премьер отметил, что правительство Армении высоко ценит текущее сотрудничество с АБР. Тигран... подробности »
Разъяснение аппарата премьер-министра в связи с решением об обеспечении иска, принятого Административным судом Республики Армения по административному делу номер ВД/2014/05/21
10 марта 2021 года на основании конституционной нормы и в силу права вступившего в силу указа президента Республики начальник Генерального штаба ВС Армении Оник Гаспарян освобожден от должности, что зафиксировано в распространенном в тот же день заявлении... подробности »