Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը միջազգային գործընկերներին ներկայացրել է Կառավարության կողմից նախաձեռնված աջակցության ծրագրերը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփի նախաձեռնությամբ այսօր կազմակերպվել է ՀՀ պարետատան, առողջապահության և արտաքին գործերի նախարարությունների, Հայաստանի զարգացման գործընկերներ՝ միջազգային ֆինանսական կազմակերպությունների,... մանրամասն »
Հորդոր տնտեսվարողներին և սպառողներին
Վերջին օրերին ՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինն, ինչպես մամուլի ու սոցցանցերի, այնպես էլ հեռախոսազանգերի միջոցով ստացել է բազմաթիվ մտահոգություններ՝ կապված ձեռքերի մաքրող, ախտահանիչ հեղուկների (ալկոգել) որակի ու դրա նկատմամբ իրականացվող վերահսկողության հետ:... մանրամասն »
Հայտարարություն՝ Հիպոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված գումարների չափով ֆիզիկական անձանց կողմից վճարված եկամտային հարկի գումարների փոխահատուցման համար հարկային մարմին ներկայացվող դիմումների վերաբերյալ
Կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված` Պետական եկամուտների կոմիտեն վարկառուներին (համավարկառուներին) առաջարկում է հիպոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված գումարների չափով վճարված եկամտային հարկի գումարների վերադարձման համար՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարի 2015թ․ ապրիլի... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ռուսական կողմին առաջարկում է սահմանին գազի գնի նվազեցման շուրջ բանակցություններ սկսել
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Կառավարության անունից Հայաստան մատակարարվող գազի գնի փոփոխության վերաբերյալ նոր բանակցություններ սկսելու նամակով դիմել է «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերին: Նամակում մասնավորապես ասվում է. «Արդեն ակնհայտ է, որ... մանրամասն »
Հայտարարություն` Ֆինանսական կազմակերպությունների կողմից 2020թ․ 1-ին եռամսյակում վարկառուի (համավարկառուի) կողմից վճարված տոկոսների վերաբերյալ տեղեկանքները հարկային մարմին ներկայացնելու վերաբերյալ
Կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված` Պետական եկամուտների կոմիտեն ՀՀ ռեզիդենտ ֆինանսական կազմակերպություններին առաջարկում է` 2020թ․ 1-ին եռամսյակում (ըստ ամիսների)՝ վարկառուի (համավարկառուի) կողմից վճարված տոկոսների վերաբերյալ տեղեկանքների բնօրինակները (ՀՀ... մանրամասն »

Вице-премьер Мгер Григорян представил международным партнерам инициированные правительством программы поддержки
По инициативе вице-премьера Мгера Григоряна и постоянного координатора ООН в Армении Шомби Шарпа сегодня состоялась видеоконференция с участием представителей комендатуры, министерств здравоохранения и иностранных дел, партнеров Армении по развитию - руководителей... подробности »
Вице-премьер Мгер Григорян предлагает российской стороне начать переговоры о снижении цены на газ на границе
Вице-премьер Мгер Григорян от имени правительства обратился к председателю правления ПАО "Газпром" Алексею Миллеру с письмом о начале новых переговоров по изменению цены на поставляемый в Армению газ. В письме, в частности, говорится: "Уже очевидно, что... подробности »
Объявление относительно заявлений, представляемых в налоговый орган для компенсации сумм подоходного налога, уплаченных физическими лицами в размере сумм по части обслуживания ипотечного кредита
В связи с распространением коронавируса Комитет государственных доходов предлагает заемщикам (созаемщикам) для возврата сумм подоходного налога, уплаченных в размере сумм по части обслуживания ипотечного кредита, представить подписанные, отсканированные заявления,... подробности »
Объявление относительно представления финансовыми организациями в налоговый орган справок, относительно процентов, уплаченных заемщиком (созаемщиком) за 1-ый квартал 2020 года
В связи с распространением коронавируса Комитет государственных доходов предлагает финансовым организациям-резидентам РА представить в Комитет оригиналы справок относительно процентов, уплаченных заемщиком (созаемщиком) за 1-ый квартал 2020 года (по месяцам) (в... подробности »