Չորեքշաբթի, 18 Մարտի 2020
Աշխարհում COVID-19-ի տարածմամբ պայմանավորված՝ մեծացել են տնտեսական ակտիվության և դրա հեռանկարի վերաբերյալ անորոշությունները, որի հետևանքով ավելացել են նաև մակրոտնտեսական կայունության ապահովման մարտահրավերները։ Այս իրավիճակում, ՀՀ կենտրոնական բանկը, կարգավորողի և... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել պարետատան երկրորդ նիստը
Մարտի 18-ին ՀՀ պարետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել պարետատան երկրորդ նիստը։ Տիգրան Ավինյանը ասել է. «Հարգելի գործընկերներ, Այսօր տեղի է ունենում պարետատան երկրորդ հավաքը: Հիմնականում կքննարկենք գործող դրությունը և նաև այն հանձնարարականների... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության որոշումը՝ ՌԴ հետ հաղորդակցությունը ժամանակավորապես սահմանափակելու մասին
ՀՀ կառավարության մարտի 17-ի որոշմամբ՝ մինչև 2020թ. մարտի 24-ը ներառյալ սահմանափակվելու է Ռուսաստանի Դաշնության հետ ցամաքային և օդային հաղորդակցությունը: Սահմանափակումը չի վերաբերում իրենց երկրներ վերադարձող Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության... մանրամասն »
Տնտեսվարողներին տրամադրվել է վարակների տարածման կանխարգելիչ միջոցառումների ուղեցույց
Թեև հանրային սննդի օբեկտների, իրացման կետերի, արտադրությունների սանիտարահիգիենիկ նորմերի պահպանումը նախատեսում է ախտահանման պարբերական աշխատանքներ, սակայն, հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածման վտանգը, ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը սննդի շղթայի այդ... մանրամասն »
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը տեղեկացնում է
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Երևան-Գյումրի-Երևան, Երևան-Արաքս-Երևան, Երևան-Երասխ-Երևան ներհանրապետական ուղղությունները սպասարկող էլեկտրագնացքներում և կայարաններում ձեռնարկվում են ախտականխիչ միջոցառումներ. -... մանրամասն »

Хозяйствующим субъектам предоставлены руководства о мерах по предотвращению распространения вирусов
Несмотря на то, что соблюдение санитарно-гигиенических норм объектов общественного питания, торговых точек и производственных помещений требует регулярной дезинфекции, однако, учитывая риск распространения коронавируса, Инспекционный орган продовольственной... подробности »
Состоялось второе заседание комендатуры
Под председательством коменданта Республики Армения Тиграна Авиняна состоялось второе заседание комендатуры. Тигран Авинян отметил: “Уважаемые коллеги, Сегодня проходит второе заседание комендантуры. В основном, мы обсудим текущую ситуацию и процесс... подробности »
Решение правительства Республики Армения о временных ограничениях сообщения с РФ
Решением правительства Республики Армения от 17 марта 2020 года наземное и воздушное сообщение с Российской Федерацией будет ограничено до 24 марта 2020 года включительно. Ограничение не распространяется на возвращающихся на свою родину граждан Республики Армения и... подробности »
В связи с чрезвычайным положением некоторые авиакомпании приняли решение временно ОТМЕНИТЬ обслуживание некоторых направлений в Армению
● Рейсы компании “Armenia Airways” по вторникам, пятницам и воскресеньям, обеспечивающие воздушные перевозки из Армении в Иран до 31-го марта включительно, а также с 1-го по 30-е апреля. ● Рейсы компании “Armenia Airways” по вторникам и четвергам, обслуживающие маршруты... подробности »
Задержек по выплате пенсий и пособий не будет, они будут доставлены по месту жительства бенефициара
Министерство труда и социальных вопросов Республики Армения с целью обеспечения бесперебойного процесса предоставления пенсий и пособий ведет переговоры с ЗАО “Айпост” о том, чтобы сотрудники компании лично посещали бенефициаров для доставки по месту их... подробности »