Երկուշաբթի, 14 Օգոստոսի 2017
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն այսօր Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի աշխատանքներին՝ նեղ և ընդլայնված կազմերով: Մինչ նիստի մեկնարկը պատվիրակութունների ղեկավարներին ընդունել... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը և Դմիտրի Մեդվեդևը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգի հարցեր
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Աստանայում առանձնազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Երկուստեք ընդգծվել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունն աճում է և երկկողմ տնտեսական ցուցանիշներում առկա են դրական... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը և Բակիտժան Սագինտաևը քննարկել են հայ-ղազախական տնտեսական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Աստանայում հանդիպել է Ղազախստանի Հանրապետության վարչապետ Բակիտժան Սագինտաևի հետ: Ղազախստանի կառավարության ղեկավարը նշել է, որ միջպետական հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը, երկու պետությունների միջև առկա բարձր քաղաքական... մանրամասն »
Վարչապետ Կարապետյանն առանձնազրույց է ունեցել է Բելառուսի իր գործընկերոջ հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Ղազախստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Աստանայում առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Կոբյակովի հետ: Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-բելառուսական տնտեսական... մանրամասն »

Понедельник, 14 Август 2017
Возглавляемая Премьер-министром РА Кареном Карапетяном правительственная делегация сегодня в столице Казахстана Астане приняла участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком и расширенном составах. Перед заседанием глав делегаций принял... подробности »
Карен Карапетян и Дмитрий Медведев обсудили вопросы повестки дня армяно-российского сотрудничества
Премьер-министр РА Карен Карапетян в Астане встретился с Председателем Правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым. Стороны подчеркнули, что товарооборот между Арменией и Россией растет и в двусторонних экономических показателях есть позитивные... подробности »
Карен Карапетян и Бакытжан Сагинтаев обсудили ряд вопросов армяно-казахстанского экономического сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян в Астане встретился с Премьер-министром Республики Казахстан Бакытжаном Сагинтаевым. Глава Правительства Казахстана отметил, что нынешний уровень межгосударственных отношений и имеющийся между двумя государствами высокий... подробности »
Премьер-министр Карапетян провел встречу со своим белорусским коллегой
Премьер-министр Карен Карапетян в рамках рабочего визита в Казахстан провел встречу с Премьер-министром Республики Беларусь Андреем Кобяковым. Главы правительств двух стран обсудили повестку дня и перспективы дальнейшего развития армяно-белорусских экономических... подробности »