Վարչապետը Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի թիմի հետ քննարկել է ոլորտային բարեփոխումների ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոն: Կառավարության ղեկավարը Կենտրոնի աշխատակազմի հետ քննարկել է հանրային կառավարման, հարկային վարչարարության, գործարար միջավայրի բարելավման, կրթության, զբոսաշրջության, տեղեկատվական և բարձր... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը ծանոթացել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի ծրագրերին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամ, որտեղ ծանոթացել է իրականացվող ծրագրերի ընթացքին: ՀԶՀ գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը Կարեն Կարապետյանին է ներկայացրել հիմնադրամի կառուցվածքային բարեփոխումներից հետո նոր ծրագիրը և նշել,... մանրամասն »
Վարչապետը և Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահը քննարկել են համատեղ ծրագրերի ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) փոխնախագահ Վազիլ Հուդակին: Արդյունավետ գնահատելով ԵՆԲ հետ համագործակցությունը՝ վարչապետը կարևորել է էներգետիկայի, տրանսպորտի, ջրամատակարարման, կոշտ թափոնների կառավարման ոլորտներում և... մանրամասն »
Կառավարությունը նախատեսում է հստակ տարանջատել անտառկառավարման և պահպանության գործառույթները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Անտառային ոլորտի համալիր բարեփոխումների վերաբերյալ վարչապետը նշել է. «Բազմիցս... մանրամասն »

Премьер-министр с командой Центра стратегических инициатив обсудил ход осуществляемых в сферах реформ
Премьер-министр Карен Карапетян посетил Центр стратегических инициатив. Глава Правительства обсудил с аппаратом Центра ход реформ, осуществляемых и намечаемых в сферах общественного управления, налогового администрирования, улучшения бизнес-среды, образования,... подробности »
Карен Карапетян ознакомился с программами Фонда развития Армении
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил Фонд развития Армении (ФРА), где ознакомился с ходом реализации осуществляемых программ. Исполнительный директор ФРА Армен Авак Авакян представил Карену Карапетяну новую программу фонда после структурных реформ и... подробности »
Премьер-министр и вице-президент Европейского инвестиционного банка обсудили ход реализации совместных программ
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял вице-президента Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) Вазила Худака. Оценив сотрудничество с ЕИБ как эффективное, Премьер-министр указал на важность реализации инвестиционных программ в сферах энергетики,... подробности »
Правительство намерено четко разделить функции управления лесами и их охраны
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Относительно комплексных реформ лесной сферы Премьер-министр отметил: «Мы... подробности »