Վարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին: Քննարկվել են հայ-իրանական հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր և կարևորվել առևտրատնտեսական փոխգործակցության... մանրամասն »
Վարչապետը Շվեյցարիայի դեսպանի հետ քննարկել է տնտեսական կապերի ակտիվացմանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Լուկաս Գասերին: Վարչապետը նշել է, որ այս տարի լրանում է Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը,... մանրամասն »
Վարչապետը կարևորել է հարկերը, տուրքերը կամ պարտադիր այլ վճարումները վճարելուց չարամտորեն խուսափելու հանցակազմի հստակեցմանն ուղղված օրենսդրական փոփոխությունների նախաձեռնումը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Գործադիրի ղեկավարի առաջին հանձնարարականը վերաբերել է գործարարության զարգացման և... մանրամասն »

Премьер-министр принял посла Ирана в РА
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади. Был обсужден ряд вопросов, касающихся армяно-иранских отношений и отмечена важность дальнейшего развития и расширения... подробности »
Премьер-министр обсудил с послом Швейцарии вопросы активизации экономических связей
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Швейцарской Конфедерации в Республике Армения Лукаса Гасера. Премьер-министр отметил, что в этом году исполняется 25 лет с момента установления дипломатических отношений между... подробности »
Премьер-министр отметил важность инициирования законодательных изменений, направленных на конкретизацию состава преступления при злостном уклонении от уплаты налогов, пошлин или других обязательных платежей
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Первое поручение Главы Правительства касалось шагов, направленных на развитие и... подробности »