Ուրբաթ, 2 Դեկտեմբերի 2016
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է մի շարք միջազգային դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին: Կառավարության ղեկավարը կարևորել է նման ձևաչափով հանդիպումները և շնորհակալություն հայտնել համագործակցության համար: Վարչապետի խոսքով՝ կառավարությունը... մանրամասն »
Հավանության է արժանացել Ռազմարդյունաբերական և ռազմատեխնիկական քաղաքականության ռազմավարությունը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ խորհուրդը քննարկել և հավանություն է տվել «Ռազմարդյունաբերական և ռազմատեխնիկական քաղաքականության... մանրամասն »
Վարչապետ. «ՓՄՁ զարգացման խորհրդում պետք է ներգրավված լինեն ոլորտը ներկայացնող բոլոր շերտերը»
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման խորհրդի հերթական նիստը: Մինչ նիստի օրակարգի հարցերի քննարկմանն անցնելը վարչապետին զեկուցվել է ՓՄՁ զարգացման խորհրդի... մանրամասն »

Пятница, 2 Декабрь 2016
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял представителей ряда международных организаций-доноров. Глава Правительства отметил важность встреч в таком формате и поблагодарил за сотрудничество. По словам Премьер-министра, Правительство заинтересовано в... подробности »
Одобрена Стратегия военно-промышленной и военно-технической политики
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание Военно-промышленной комиссии РА. Перейдя к вопросам повестки дня, Совет обсудил и одобрил проект распоряжения Президента РА «Об утверждении Стратегии... подробности »
Премьер-министр: «В Совет по развитию МСП должны быть вовлечены все представляющие сферу слои»
Под председательстом Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось очередное заседание Совета по развитию малого и среднего предпринимательства Республики Армения. Перед началом обсуждения вопросов повестки дня Премьер-министру доложили о... подробности »