ՀՀ վարչապետը և Սլովակիայի Ազգային խորհրդի նախագահը կարևորում են առևտրատնտեսական ոլորտում համագործակցության զարգացումը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է, որ Սլովակիան Եվրոպայում Հայաստանի կարևոր գործընկերներից մեկն է և մեր երկիրը... մանրամասն »
Վարչապետ. ՏՀՏ ոլորտը մեր տնտեսության ամենամեծ շարժիչներից է
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ոլորտի զարգացման հեռանկարներին: Քննարկմանը մասնակցել են պատասխանատու նախարարներ և ՏՀՏ բնագավառի ընկերությունների ներկայացուցիչներ:... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարականներ է տվել ճանապարհային երթևեկության կանոնների նկատմամբ վերահսկողական համակարգերի և վճարովի ավտոկայանատեղերի կազմակերպման աշխատանքների հետ կապված
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը ՀՀ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել ճանապարհային երթևեկության կանոնների նկատմամբ վերահսկողական համակարգերի և վճարովի... մանրամասն »

Четверг, 3 Ноябрь 2016
Премьер-министр РА и Председатель Национального совета Словакии придают важное значение развитию сотрудничества в торгово-экономической сфере
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с Председателем Национального совета Словацкой Республики Андреем Данко. Приветствуя гостей в Правительстве, Премьер-министр отметил, что Словакия является одним из важных партнеров Армении в Европе и наша... подробности »
Премьер-министр: сфера ИТТ – в числе самых больших двигателей нашей экономики
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня созвал совещание, посвященное перспективам развития сферы информационных и телекоммуникационных технологий (ИТТ). В обсуждении приняли участие ответственные министры и представители компаний сферы ИТТ. «Я считаю эту сферу... подробности »
Премьер-министр дал поручения в связи с работами по организации систем контроля за правилами дорожного движения и платных автопарковок
Сегодня состоялось заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр РА дал ряд поручений исходя из результатов совещания, состоявшегося у Президента РА с целью обсуждения работ по... подробности »