Հինգշաբթի, 23 Հունիսի 2016
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր այցելել է «Երևանի Անանիա Շիրակացու անվան ճեմարան» կրթահամալիր՝ կրթության համար ստեղծված պայմաններին և ծրագրերին ծանոթանալու նպատակով: Շրջայցի ընթացքում ճեմարանի տնօրեն Աշոտ Ալիխանյանը վարչապետին մանրամասներ է ներկայացրել... մանրամասն »
Բնակչությանը ցուցաբերվող վերարտադրողական առողջության ոլորտում բժշկական օգնությունն ավելի մատչելի կդառնա
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Գործադիրը հավանություն է տվել Վերարտադրողական առողջության բարելավման ռազմավարությանը և 2016-2020թթ. գործողությունների ծրագրին, որի նպատակն է նախատեսվող միջոցառումների... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Արթուր Խաչատրյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի տեղակալ։

Четверг, 23 Июнь 2016
Премьер-министр Овик Абраамян посетил образовательный комплекс «Ереванская гимназия имени Анании Ширакаци» с целью ознакомления с созданными для учебы условиями и программами. Во время посещения директор гимназии Ашот Алиханян представил Премьер-министру... подробности »
Оказываемая населению помощь в сфере репродуктивного здоровья станет более доступной
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство одобрило Стратегию улучшения репродуктивного здоровья и программу действий на 2016-2020 гг., целью которой является повышение доступности оказываемой... подробности »
Решением Премьер-министра РА Овика Абраамяна Артур Хачатрян назначен заместителем Министра территориального управления и развития Республики Армения.