Ուրբաթ, 25 Մարտի 2016
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Միխեիլ Ջանելիձեին: Ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի և Վրաստանի բարեկամական հարաբերությունների դինամիկ զարգացման ընթացքից և նշել, որ բարձրաստիճան հաճախակի... մանրամասն »
«Կառավարությունը հետևողականորեն շարունակելու է խթանել ՏՏ ոլորտի հետագա զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացմանը». ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ներկա է գտնվել Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության 16-րդ տարեկան համագումարի բացմանը: Ողջունելով համագումարի կազմակերպիչներին, մասնակիցներին և հյուրերին՝ վարչապետ Աբրահամյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունն էապես... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է «Հանրապետական անասնաբուժասանիտարական և բուսասանիտարական լաբորատոր ծառայությունների կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի գործունեությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր այցելել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության «Հանրապետական անասնաբուժասանիտարական և բուսասանիտարական լաբորատոր ծառայությունների կենտրոն» («ՀԱԲԼԾԿ») ՊՈԱԿ: Շրջայցի... մանրամասն »
Վարչապետը ներկա է գտնվել տարեցների խնամքի և վերականգնման Երևանի թիվ 1 տուն-ինտերնատի նոր մասնաշենքի բացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ներկա է գտնվել տարեցների խնամքի և վերականգնման Երևանի թիվ 1տուն-ինտերնատի նոր մասնաշենքի բացմանը: Այն կառուցվել է Քուվեյթի Պետության ֆինանսավորմամբ: Միջոցառմանը ներկա էին նաև Քուվեյթի արդարադատության, կրոնական կալվածքների և իսլամական... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Համլետ Հակոբյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ:

Пятница, 25 Март 2016
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял Министра иностранных дел Грузии Михеила Джанелидзе. Приветствуя гостя, Премьер-министр выразил удовлетворение ходом динамичного развития дружественных отношений между Арменией и Грузией и отметил, что частые визиты... подробности »
Премьер-министр РА: «Правительство последовательно продолжит стимулировать реализацию программ, направленных на дальнейшее развитие сферы ИТ»
Премьер-министр Овик Абраамян присутствовал на открытии 16-го годового съезда Союза компаний информационных технологий (СКИТ). Приветствуя организаторов, участников и гостей съезда, Премьер-министр Абраамян отметил, что Правительство РА придает большую важность роли... подробности »
Премьер-министр ознакомился с деятельностью ГНКО «Республиканский центр ветеринарно-санитарных и фитосанитарных лабораторных услуг»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня посетил ГНКО «Республиканский центр ветеринарно-санитарных и фитосанитарных лабораторных услуг» Государственной службы безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства РА. В ходе посещения... подробности »
Премьер-министр присутствовал на открытии нового корпуса дома-интерната по уходу и реабилитации престарелых №1 в Ереване
Премьер-министр Овик Абраамян присутствовал на открытии нового корпуса дома-интерната по уходу и реабилитации престарелых №1 в Ереване, который построен при финансировании Государства Кувейт. На мероприятии присутствовали также Министр юстиции, по делам вакуфов и... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Гамлет Акопян назначен заместителем Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Армения.