Վարչապետը ներկա է գտնվել «Մեր մեծերի հետքերով» խորագրով մշակութային միջոցառմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Երևանի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը ներկա է գտնվել «Մեր մեծերի հետքերով» խորագրով մշակութային միջոցառմանը: Կառավարության ղեկավարը ծանոթացել է միջոցառմանը ներկայացված Երևանի և մարզերի արվեստի դպրոցների լավագույն... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանը վերընտրվել է ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահի պաշտոնում
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նիստին, որի օրակարգային առաջին հարցով տեղի է ունեցել խորհրդի նախագահի ընտրություն: ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը բուհի խորհրդի նախագահի պաշտոնում առաջադրել է... մանրամասն »
Քննարկվել է կոշտ կենցաղային թափոնների կառավարման ազգային ռազմավարության նախագիծը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են կոշտ թափոնների կառավարման ոլորտում իրականացված աշխատանքները և ուսումնասիրությունները: Ներկայացվել է, մասնավորապես, Հայաստանում կոշտ կենցաղային թափոնների... մանրամասն »

Премьер-министр присутствовал на культурном мероприятии под названием «По следам наших великих»
Премьер-министр Овик Абраамян в Доме камерной музыки имени Комитаса в Ереване присутствовал на культурном мероприятии под названием «По следам наших великих». Глава Правительства ознакомился с представленными на мероприятии художественными работами лучших... подробности »
Овик Абраамян переизбран председателем Совета ГЭУА
Премьер-министр Овик Абраамян принял участие в заседании Совета Государственного экономического университета Армении (ГЭУА), в рамках первого вопроса повестки дня которого состоялось избрание председателя Совета. Министр образования и науки РА Армен Ашотян предложил... подробности »
Обсужден проект национальной стратегии управления твердыми бытовыми отходами
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна сегодня состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены работы и изучения, осуществленные в сфере управления твердыми отходами. В частности, был представлен проект национальной стратегии управления твердыми... подробности »