Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ
Կառավարության և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով զոհված քաղաքացիների հարազատներին, բարեկամներին և նրանց հետ միասին կիսում ծանր վիշտը: Կառավարությունը կձեռնարկի անհրաժեշտ քայլեր... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային փոխնախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային փոխնախագահ Լորա Թակի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը ողջունել է հյուրերին և բարձր գնահատել Համաշխարհային բանկի հետ ծավալված ավելի քան 20-ամյա... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է երիտասարդ ստեղծագործողների ցուցահանդես-մրցույթի բացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Հայաստանի նկարիչների միությունում մասնակցել է երիտասարդ ստեղծագործողների ցուցահանդես-մրցույթի բացմանը: Վարչապետը շրջել է ցուցասրահներով, ծանոթացել երիտասարդ ստեղծագործողների գեղանկարներին, գրաֆիկական գործերին ու քանդակներին: Ժյուրին... մանրամասն »
Վարչապետը շնորհավորել է սոցիալական աշխատողներին մասնագիտական տոնի առթիվ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Երևանի պետական համալսարանում ներկա է գտնվել սոցիալական աշխատողի օրվան ու սոցիալական աշխատանքի և սոցիալական տեխնոլոգիաների ամբիոնի 10-ամյակին նվիրված համաժողովի հանդիսավոր բացմանը: ՀՀ կառավարության և անձամբ իր անունից շնորհավորելով... մանրամասն »

Премьер-министр Овик Абраамян выразил соболезнования в связи с трагической автокатастрофой на автотрассе Гюмри-Ереван
От имени Правительства и от себя лично глубоко соболезную родным, родственникам погибших в трагической автокатастрофе на автотрассе Гюмри-Ереван и вместе с ними разделяю тяжелое горе. Правительство предпримет необходимые шаги для проведения беспристрастного... подробности »
Премьер-министр принял регионального вице-президента Всемирного банка
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую вице-президентом Регионального управления Всемирного банка по странам Европы и Центральной Азии Лорой Так. Премьер-министр поприветствовал гостей и высоко оценил развернувшееся со Всемирным банком более... подробности »
Премьер-министр принял участие в открытии выставки-конкурса творческой молодежи
Премьер-министр Овик Абраамян в Союзе художников Армении принял участие в открытии выставки-конкурса творческой молодежи. Премьер-министр обошел выставочные залы, ознакомился с картинами, графическими работами и скульптурами молодых авторов. Жюри в различных... подробности »
Премьер-министр поздравил социальных работников с профессиональным праздником
Премьер-министр Овик Абраамян в Ереванском государственном университете присутствовал на торжественном открытии коференции, посвященной Дню социального работника и 10-летию кафедры социальной работы и социальных технологий. От имени Правительства РА и от себя... подробности »