Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է ԱՄՀ Հայաստանի հարցով գործադիր տնօրենին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի Հայաստանի հարցով գործադիր տնօրեն Մենո Սնելին: Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել ԱՄՀ-ի հետ համագործակցությունը և նշել, որ համատեղ իրականացվող ծրագրերն ընթանում են հաջողությամբ` առանց որևէ խոչընդոտի:... մանրամասն »
ՀՀ կառավարությունում ստորագրվել է Կարգավորիչ գիլյոտին ծրագրի աջակցությունը շարունակելու դրամաշնորհային համաձայնագիր
ՀՀ կառավարությունում ստորագրվել է դրամաշնորհային համաձայնագիր` Հայաստանի կառավարության և Ավստրիայի զարգացման կոոպերացիայի գործառնական միավոր Ավստրիայի զարգացման գործակալության (ԱԶԳ) միջև: ՀՀ կառավարության անունից համաձայնագիրը ստորագրել է կառավարության... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի անդամ Արթուր Չիլինգարովին՝ ծննդյան 75-ամյակի առթիվ
Հարգելի Արթուր Նիկոլայի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ 75-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ: Դուք ոչ միայն հայտնի գիտնական եք, այլև ակնառու պետական և հասարակական գործիչ, ով իր ստեղծագործական և հարուստ կյանքի փորձը... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է ԱՊՀ երկրների հարկային ծառայությունների ղեկավարներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է ԱՊՀ երկրների հարկային ծառայությունների ղեկավարների համակարգման խորհրդի 21-րդ նիստի մասնակիցներին: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն է հայտնել, որ նրանց այցը Երևան նոր թափ կհաղորդի ԱՊՀ... մանրամասն »
Կառավարությունը հավանություն է տվել ՀՀ 2015թ. պետբյուջեի նախագծին
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Բացելով նիստը, վարչապետն անդրադարձել է այս օրերին փոքր և միջին ձեռնարկատերերին հուզող հարցերին: Պարզաբանմամբ հանդես է եկել ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալը: Ամփոփելով... մանրամասն »
Կառավարության նիստից առաջ վարչապետն անդրադարձել է փոքր և միջին ձեռնարկատերերի խնդիրներին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյան. «Հանձնարարում եմ ֆինանսների նախարարությանը և հարկային ծառայության պետերին, որպեսզի ձեռնպահ մնան որևէ անհիմն ստուգումից և չխոչընդոտեն փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը»: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյան - Բարև ձեզ, հարգելի գործընկերներ,... մանրամասն »

Премьер-министр Овик Абраамян принял исполнительного директора МВФ по вопросам Армении
Премьер-министр Овик Абраамян принял исполнительного директора Международного валютного фонда по вопросам Армении Мено Снела. Овик Абраамян высоко оценил сотрудничество с МВФ и отметил, что совместные программы осуществляются успешно, без каких-либо препятствий.... подробности »
В Правительстве РА подписано грантовое соглашение о продолжении содействия программе Регулирующей гильотины
В Правительстве РА подписано грантовое соглашение между Правительством Армении и являющимся оперативным подразделением Австрийского сотрудничества по развитию Австрийским агенством развития (ААР). От имени Правительства РА соглашение подписал Министр-руководитель... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян поздравил члена Совета Федерации Федерального Собрания РФ Артура Чилингарова с 75-летием со дня рождения
Уважаемый Артур Николаевич, От имени Правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 75-летним юбилеем. Вы не только известный ученый, но и выдающийся государственный и общественный деятель, творческий и богатый жизненный опыт которого... подробности »
Овик Абраамян принял руководителей налоговых служб стран СНГ
Премьер-министр Овик Абраамян принял участников 21-го заседания руководителей налоговых служб стран СНГ. Приветствуя гостей в Правительстве, Овик Абраамян выразил уверенность, что их визит в Армению придаст новый размах развитию сотрудничества между странами СНГ в... подробности »
Правительство одобрило проект госбюджета РА на 2015 год
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Открывая заседание, Премьер-министр коснулся вопросов, волнующих в эти дни малых и средних предпринимателей. С пояснением выступил заместитель Министра финансов... подробности »