Հինգշաբթի, 12 Հունիսի 2014
Վարչապետի մոտ քննարկվել են «Վարչական իրավախախտումների մասին» ՀՀ օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ այսօր կայացել է խորհրդակցություն՝ ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտման համար նախատեսված տուգանքների չափի խնդրի վերաբերյալ: Մասնավորապես, ճանապարհային երթևեկության կանոնների հաճախակի խախտումների համար նախատեսված տուգանքների... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանը և Քեթրին Լիչը քննարկել են հայ-բրիտանական համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչին: Ողջունելով հյուրին՝ Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է Մեծ Բրիտանիայի հետ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Արտաշես Նազարյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալ։ *** Արտաշես  Նազարյան Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1947 թ. 28 հունիսի, Վրաստանի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Կարլ Լամերսին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր, ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի նախկին նախագահ Կարլ Լամերսին: Կառավարության ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել հայ-գերմանական հարաբերությունների ներկայիս... մանրամասն »
Վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
Հայաստանի նախկին վարչապետ, երջանկահիշատակ Անդրանիկ Մարգարյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Կոմիտասի անվան պանթեոն: Վարչապետը և ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը ծաղիկներ են դրել Անդրանիկ Մարգարյանի շիրիմին՝ հարգանքի տուրք... մանրամասն »
Կառավարությունը փոքր և միջին ձեռնարկատերերին աջակցելու աննախադեպ քայլ է անում
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Շրջանառության հարկի մասին» և ևս վեց օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու օրենքների նախագծերի փաթեթին, որի... մանրամասն »

Четверг, 12 Июнь 2014
У Премьер-министра обсуждены предлагаемые изменения в закон РА «Об административных правонарушениях»
У Премьер-министра Овика Абраамяна сегодня состоялось совещание по вопросу размеров штрафов, предусмотренных за нарушение правил дорожного движения. В частности, рабочая группа, созданная с целью пересмотра размеров штрафов, предусмотренных за частые нарушения... подробности »
Овик Абраамян и Кетрин Лич обсудили перспективы расширения армяно-британского сотрудничества
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения Кетрин Лич. Приветствуя гостью, Овик Абраамян отметил, что Армения заинтересована в развитии всесторонних... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Арташес Назарян назначен заместителем Министра спорта и по делам молодежи Республики Армения. *** Арташес Назарян Дата и место рождения 28 июня 1947 года, Грузия, г. Тбилиси Образование 1965-1970 гг.... подробности »
Премьер-министр принял Карла Ламмерса
Премьер-министр Овик Абраамян принял депутата Бундестага Федеративной Республики Германия, бывшего председателя Парламентской ассамблеи НАТО Карла Ламмерса. Глава Правительства выразил удовлетворенние нынешним уровнем армяно-германских отношений и отметил... подробности »
Премьер-министр отдал дань уважения памяти Андраника Маргаряна
В связи с днем рождения бывшего Премьер-министра, блаженной памяти Андраника Маргаряна Премьер-министр Овик Абраамян посетил пантеон имени Комитаса. Премьер-министр и высшее руководство РА возложили цветы на могилу Андраника Маргаряна, отдав дань уважения памяти... подробности »
Правительство делает беспрецедентный шаг по поддержке малого и среднего предпринимательства
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА одобрило пакет проектов законов о внесении изменений и дополнений в закон «О налоге с оборота» и еще в шесть законов, с принятием которого... подробности »