Երկուշաբթի, 24 Փետրվարի 2014
Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ հանդիպումից հետո ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում ներկայացրել է հանդիպման որոշ մանրամասներ: Մասնավորապես, Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ քննարկվել է Մաքսային միությանը և Միասնական տնտեսական տարածքին... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը և Դմիտրի Մեդվեդևը քննարկել են հայ-ռուսական տնտեսական կապերի զարգացմանն ուղղված հարցերի լայն շրջանակ
Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում, մասնավորապես Սոչիում գտնվող վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևին: Տ.Սարգսյանը ՀՀ կառավարության և հայ ժողովրդի անունից նախ շնորհավորել է ՌԴ իր գործընկերոջը՝ Սոչիում ձմեռային... մանրամասն »
Վարչապետի ցավակցական խոսքը ականավոր հայ գիտնական Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան կապակցությամբ
Կյանքից հեռացավ մեր ժամանակների մեծագույն հայերից մեկը։ Գիտնական, ում թողած մեծ ժառանգությունը հայ գիտական մտքի զարգացման գործում ահռելի է, և դեռ երկար ժամանակ ուսումնասիրության, վերլուծության և արժևորման մեծ ճանապարհ է հարթելու բազմաթիվ գիտնականների և... մանրամասն »

Тигран Саркисян подвел итоги встречи со своим российским коллегой
После встречи с Председателем Правительства России Дмитрием Медведевым Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в беседе с журналистами представил некоторые детали встречи. В частности, Тигран Саркисян отметил, что был обсужден ход реализации мероприятий,... подробности »
Тигран Саркисян и Дмитрий Медведев обсудили широкий круг вопросов развития армяно-российских экономических связей
Находящийся с рабочим визитом в Российской Федерации, в частности, в Сочи Премьер-министр Тигран Саркисян встретился с Председателем Правительства РФ Дмитрием Медведевым. Тигран Саркисян от имени Правительства РА и армянского народа поздравил своего российского... подробности »
Соболезнование Премьер-министра в связи с кончиной выдающегося армянского ученого Григора Гурзадяна
Ушел из жизни один из величайших армян нашего времени. Ученый, оставленное которым большое наследие в деле развития армянской научной мысли имеет огромное значение, и еще долгое время будет предметом изучения, анализа и оценки для многочисленных ученых и... подробности »