Շաբաթ, 21 Դեկտեմբերի 2013
Երևանի «Զվարթոնց» օդանավակայանում մեկնարկել է «Հեքըթոն[ՅԱՆ] Թռիչք 2013» նորարար գաղափարների և ծրագրավորման մրցույթ-փառատոնը: Մասնակից թիմերը՝ կազմված ծրագրավորողներից և ոչ միայն, ընդամենը 24 ժամում կմշակեն և ժյուրիին կներկայացնեն իրենց գաղափարները և... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է իրավական տեսանկյունից ուսումնասիրել գետերի վրա ջրամբարներ կառուցելու Թուրքիայի միակողմանի որոշումը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում մասնակցել է Միջազգային համեմատական իրավունքի հայկական անդրանիկ տարեգրքի, www.karabakhfacts.com տեղեկատվական կայքի շնորհադեսին և ամենամյա-գիտաժողով քննարկմանը՝ նվիրված ՀՀ արտաքին քաղաքականության իրավական... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Արման Բաբլոյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարի տեղակալ։ *** Արման Բաբլոյան Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1979 թ. օգոստոսի 22, ք. Երևան Կրթություն 1996 – 2001 թթ. - Մ.... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Անուշավան Այվազյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ։ *** Անուշավան Այվազյան Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1968 թ. նոյեմբերի 2, ք. Երևան Կրթություն 1985 -1986 թթ. –... մանրամասն »

Суббота, 21 Декабрь 2013
В ереванском аэропорту «Звартноц» стартовал конкурс-фестиваль инновационных идей и программирования «Хакатон[ЯН] Полет 2013». Участвующие команды, состоящие из программистов и не только из них, всего за 24 часа разработают и представят жюри свои идеи и прототип... подробности »
Премьер-министр поручил изучить с правовой точки зрения одностороннее решение Турции о строительстве водохранилищ на реках
Премьер-министр Тигран Саркисян в зале заседаний Правительства Республики Армения принял участие в презентации первого армянского ежегодного Вестника международного сравнительного права, информационного сайта www.karabakhfacts.am и ежегодной научной конференции,... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Арман Баблоян назначен заместителем Министра здравоохранения Республики Армения. *** Арман Баблоян Дата и место рождения 22 августа 1979 года, г. Ереван Образование 1996-2001 гг. – факультет... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Анушаван Айвазян назначен заместителем Министра градостроительства Республики Армения. *** Анушаван Айвазян Дата и место рождения 2 ноября 1968 года, г. Ереван Образование 1985-1986 гг. – Высшее... подробности »