Հինգշաբթի, 14 Նոյեմբերի 2013
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի եզրափակիչ ելույթը ՀՀ Ազգային ժողովում 2014 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկումների ժամանակ
«Ազգային ժողովի հարգարժան նախագահ, հարգելի պատգամավորներ, առաջին հերթին թույլ տվեք ՀՀ կառավարության անունից շնորհակալություն հայտնել Ազգային ժողովին և բոլոր պատգամավորներին՝ շահագրգիռ քննարկումների համար, որ տեղի ունեցան վերջին երեք շաբաթների ընթացքում... մանրամասն »
Նպատակը պետական խորհրդանշանների ճանաչումն ու արժևորումն է
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Բացելով նիստը, վարչապետն անդրադարձել է «Հազարամյակի մարտահրավերներ» ծրագրի գրասենյակ նոր հայտ ներկայացնելու, ինչպես նաև 2014թ. հունվարի 1-ից կուտակային կենսաթոշակային... մանրամասն »
Վարչապետն անդրադարձել է հրատապ հարցերի. Տիգրան Սարգսյանի ներածական խոսքը ՀՀ կառավարության նիստում
Բարև ձեզ, հարգելի գործընկերներ: Մինչ օրակարգի ձևավորումը ուզում եմ անդրադառնալ «Հազարամյակի մարտահրավերներ» ծրագրին: Դուք գիտեք, որ Վաշինգտոնը դրական է գնահատել Հայաստանում իրականացված այս ծրագրի արդյունքները և այն գնահատել է որպես արդյունավետ ծրագիր, քանի որ... մանրամասն »

Заключительное выступление Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Национальном Собрании Республики Армения во время обсуждений проекта государственного бюджета на 2014 год
«Многоуважаемый Председатель Национального Собрания, Уважаемые депутаты, В первую очередь позвольте от имени Правительства Республики Армения поблагодарить Национальное Собрание и всех депутатов за заинтересованные обсуждения, которые имели место в течение... подробности »
Цель – признание и повышение ценности государственных символов
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Открывая заседание, Премьер-министр коснулся представления новой заявки в офис программы «Вызовы тысячелетия», а также вопросов... подробности »
Вступительное слово Тиграна Саркисяна на заседании Правительства Республики Армения: Премьер-министр коснулся актуальных вопросов
Здравствуйте, уважаемые коллеги. Перед формированием повестки дня хочу коснуться программы «Вызовы тысячелетия». Вы знаете, что Вашингтон положительно оценил результаты этой осуществленной в Армении программы и оценил ее как результативную, поскольку все цели,... подробности »