Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը չինական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ քննարկել է համագործակցության հեռանկարները
Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Չինաստանի Դալիան քաղաքում հանդիպում է ունեցել China Communication Constrction Company ընկերության գործադիր տնօրեն Վանգ Զիջհունին, ով վարչապետ Սարգսյանին ներկայացրել է ընկերության գործունեությունը: Ընկերությունը մասնագիտացած է ճանապարհաշինության... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է Բուլղարիայի վարչապետ Պլամեն Օրեշարսկու հետ
Աշխատանքային այցով Չինաստանում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Բուլղարիայի վարչապետ Պլամեն Օրեշարսկու հետ: Բուլղարիայի վարչապետի խնդրանքով վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության ընդհանուր... մանրամասն »
Հանդիպել են Հայաստանի և Չինաստանի վարչապետերը. Չինաստանը Հայաստանին լրացուցիչ 16 միլիոն դոլար դրամաշնորհ կտրամադրի
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Դալիան քաղաքում հանդիպել է ՉԺՀ վարչապետ Լի Կեցիանին։ Չինաստանի վարչապետը ողջունելով հյուրին՝ շնորհակալություն է հայտնել Դալիանի համաշխարհային տնտեսական... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է Ղազախստանի փոխվարչապետին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային այցով Չինաստան մեկնելու ճանապարհին Աստանայում հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի փոխվարչապետ Կայրաթ Կելիմբետովի հետ։ Կողմերը քննարկել են հայ-ղազախական հարաբերությունների ներկա մակարդակը, տարբեր... մանրամասն »

Премьер-министр Тигран Саркисян обсудил перспективы сотрудничества с представителями китайских компаний
Сегодня Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян в китайском городе Далянь встретился с исполнительным директором компании «China Communication Constrction Company» Ванг Зиджхуном, который представил Премьер-министру деятельность компании. Компания специализируется в... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян встретился с Премьер-министром Болгарии Пламеном Орешарским
Находящийся с рабочим визитом в Китае Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян встретился с Премьер-министром Болгарии Пламеном Орешарским. По просьбе Премьер-министра Болгарии Премьер-министр Тигран Саркисян представил общую экономическую ситуацию в... подробности »
Встретились премьер-министры Армении и Китая: Китай дополнительно предоставит Армении грант в размере 16 млн долларов
В рамках рабочего визита в Китайскую Народную Республику Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян в городе Далянь встретился с Премьером Госсовета КНР Ли Кэцяном. Приветствуя гостя, Премьер Госсовета КНР поблагодарил его за участие в Даляньском всемирном... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян встретился с Вице-премьер-министром Казахстана
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян на пути с рабочим визитом в Китай встретился в Астане с Вице-премьер-министром Казахстана Кайратом Келимбетовым. Стороны обсудили нынешний уровень армяно-казахстанских отношений, ряд вопросов, касающихся развития... подробности »