Ներկայացվել է Կոստան Զարյանի «Սպանիա» վեպի իսպաներեն տարբերակը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն Ավետիք Իսահակյանի տուն թանգարանում մասնակցել է Կոստան Զարյանի «Սպանիա» վեպի իսպաներեն թարգմանված գրքի շնորհանդեսին: Վեպն իսպաներեն է թարգմանվել վարչապետի նախաձեռնությամբ: Այնուհետև Տիգրան Սարգսյանը դիտել է Կոստան Զարյանի կյանքի և... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Կոնստանտին Կոսաչևին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի` ԱՊՀ անդամ պետությունների հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ, «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» դաշնային գործակալության ղեկավար Կոնստանտին Կոսաչևին: Հանդիպմանը ներկա էին նաև Հայաստանի Հանրապետությունում... մանրամասն »
Սուսաննա Տոնոյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Արմեն Աբրահամյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետ։
Սոցիալական փաթեթի ծրագիրը կատարելագործվելու է
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Բացելով նիստը, վարչապետը դիմել է ներկաներին. «Այսօրվա նիստը ցանկանում եմ սկսել սոցիալական փաթեթի խնդրից։ Մենք 2012 թվականից պիլոտային ծրագիր ենք իրականացնում, և շուրջ 120... մանրամասն »

Представлена повесть Костана Зарьяна «Спания» на испанском языке
Премьер-министр Тигран Саркисян в доме-музее Аветика Исаакяна принял участие в презентации переведенной на испанский язык книги Костана Зарьяна «Спания». Повесть переведена на испанский язык по инициативе Премьер-министра. Затем Тигран Саркисян посмотрел... подробности »
Премьер-министр принял Константина Косачева
Премьер-министр Тигран Саркисян принял специального представителя Президента Российской Федерации по связям с государствами-участниками СНГ, руководителя Федерального агентства «Россотрудничество» Константина Косачева. На встрече также присутствовали... подробности »
Сусанна Тоноян назначена начальником управления информации и по связям с общественностью Аппарата Правительства Республики Армения.
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Армен Абрамян назначен начальником Государственной службы социального обеспечения Министерства труда и социальных вопросов Республики Армения.
Программа социального пакета будет совершенствоваться
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Открывая заседание, Премьер-министр обратился к присутствующим: «Сегодняшнее заседание хочу начать с вопроса социального пакета. Мы с 2012... подробности »