Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Լեհաստանի ազգային բանկի նախագահին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Լեհաստանի ազգային բանկի նախագահ Մարեկ Բելկային: «Մենք ուշադրությամբ հետևում ենք Լեհաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին, քանի որ տեսնում ենք, որ Ձեր երկիրն ի տարբերություն Եվրոպայի այլ երկրների՝ ցույց է տալիս տնտեսական... մանրամասն »
Գերազանցվել են նախորդ տարվա նույն ամիսների տնտեսական ցուցանիշները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստի սկզբին վարչապետը ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարին հանձնարարել է հրապարակել երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման 2012 թ. անցած հինգ ամիսների արդյունքները, որոնք... մանրամասն »
Վարչապետի հանձնարարությամբ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարը պարզաբանումներ է ներկայացրել հինգ ամսվա տնտեսական ցուցանիշների վերաբերյալ
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան - Բարև ձեզ, հարգելի գործընկերներ: Այսօրվա նիստը ես ցանկանում եմ սկսել` խոսքը տրամադրելով ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարին, ով մեզ կներկայացնի հիմնական ցուցանիշները հինգ ամսվա կտրվածքով: ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Վաչե... մանրամասն »
Երևանում մեկնարկել է ԱՊՀ երկրների իրավաբանների միջազգային 7-րդ համաժողովը
Երևանում աշխատանքներն է սկսել ԱՊՀ երկրների իրավաբանների միջազգային 7-րդ համաժողովը: Կառավարության անունից ողջունելով համաժողովի մասնակիցներին՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է. «Համոզված եմ, որ այս համաժողովն իր դրական ազդեցությունը կթողնի իրավաբանական մտքի... մանրամասն »

Тигран Саркисян принял Председателя Национального банка Польши
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Председателя Национального банка Польши Марека Бельку. «Мы внимательно следим за имеющими место в Польше событиями, поскольку видим, что Ваша страна, в отличие от других стран Европы, демонстрирует один из лучших экономических... подробности »
Превзойдены экономические показатели аналогичных месяцев прошлого года
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. В начале заседания Премьер-министр поручил исполняющему обязанности Министра финансов Армении представить итоги... подробности »
По поручению Премьер-министра исполняющий обязанности Министра финансов дал пояснения по экономическим показателям за пять месяцев
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян: Здравствуйте, уважаемые коллеги. Сегодняшнее заседание я хочу начать, предоставив слово исполняющему обязанности Министра финансов Республики Армения, который представит нам основные показатели в разрезе пяти... подробности »
В Ереване стартовал 7-й международный форум юристов стран СНГ
В Ереване начал работу 7-й международный форум юристов стран СНГ. От имени Правительства приветствуя участников форума, Премьер-министр Тигран Саркисян отметил: «Убежден, что этот форум окажет свое положительное воздействие в деле развития юридической мысли,... подробности »